В Італії суд постановив, коли фашистське вітання вважається злочином

Джерело: Barron`s

Верховний суд Італії постановив, що фашистське вітання, увага до якого зросла через заходи в містах країни на початку січня, вважається злочином, але лише за певних обставин.

За даними видання, 18 січня Верховний суд ухвалив рішення в окремій справі восьми осіб, засуджених за використання так званого римського салюту (підняття прямої правої руки перед собою з випрямленою долонею та пальцями, направленими вниз) під час церемонії у Мілані у 2016 році.

Зокрема судді дійшли висновку, що фашистське вітання та церемонія переклички, за якої учасники демонстрації відповідають “присутній”, підіймаючи руки, є правопорушеннями. Вони пояснили, що ці ритуали “нагадують жести, притаманні розпущеній фашистській партії” Беніто Муссоліні.

Утім, в суді уточнили, що, згідно із антифашистським законом Шельба від 1952 року, злочин не вважається скоєним, якщо жести здійснюються під час вшанування пам’яті, і якщо не можна довести наміри учасників заходу відродити фашистську партію.

У суді наголосили, що в таких випадках може бути застосований інший документ – закон Манчіно від 1993 року, який передбачає санкції за акти дискримінації або насильства расового характеру. Проте рішення щодо конкретних справ мають ухвалювати суди.

У справі Мілана Верховний суд Італії надав підсудним право оскаржити вироки та заявив, що суди повинні вирішити, чи існувала “конкретна небезпека реорганізації розпущеної фашистської партії”.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

Діджейка Дар’ї Коломієц розповіла американському виданню Time про свій подкаст “Щоденник війни”. В есе, яке опублікували до другої річниці повномасштабного вторгення, вона згадала про початок війни та українців, чиї історії її вразили.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.