В Ізраїлі побили та затримали російського журналіста Андрія Хржановського
Джерело: “DOXA“, Андрій Хржановський X та “Новая газета“
В Ізраїлі затримали російського журналіста Андрія Хржановського разом із ще чотирма особами під час спроби поїздки на Західний берег.
За даними об’єднання “Компас”, співзасновником якого є Хржановський, група активістів та журналістів була затримана на пропускному пункті “без зрозумілих причин” під час поїздки до Наблуса для підготовки репортажу.
У заяві стверджують, що військові вимагали віддати телефони, а після відмови журналістів посадили на узбіччі під сонцем, спрямували на них зброю і кілька разів ударили дулом автомата.

Фото: Андрій Хржановський
Разом із Хржановським затримали американського журналіста Джеремі Лофредо, ізраїльську фотографку, канадсько-ізраїльську відеографку та палестинського журналіста-правозахисника. Групу перевезли на військову базу із зав’язаними очима.
Йшлося, що саме Лоффредо підозрювало у тому, що він під виглядом журналіста збирав інформацію про наслідки іранського ракетного удару. Ізраїльсько-український військовий аналітик Ігаль Левін заявляв, що Хржановський допомагав йому збирати розвідувальну інформацію на користь Ірану.
Пізніше стало відомо, що Джеремі Лофредо співпрацював із кількома виданнями, включно з проросійським медіа Grayzone та телеканалом RT. Влада США підозрює Grayzone у поширенні дезінформації.
Після цього об’єднання “Компас” виключило Хржановського зі свого складу через порушення принципів організації.
Хржановський пояснив, що не перевірив біографію Лофредо перед поїздкою, назвавши це своєю помилкою. Він повідомив, що під час затримання військові конфіскували всі речі, тримали їх під сонцем і побили.
Палестинського журналіста згодом відпустили, а інших активістів передали поліції.
Нині суд розв’язує питання про депортацію американського журналіста, а проти Хржановського порушено дві кримінальні справи – за вандалізм під час попередніх акцій і за в’їзд на закриту територію.
Хржановський, який має подвійне російське та ізраїльське громадянство, планує подати скаргу до ізраїльської поліції, хоча сам зазначає, що це навряд чи дасть результати.
Ізраїльські військові інцидент не коментували.
- У російському полоні померла українська журналістка, лауреатка премії “Мужність у журналістиці” 2022 року Вікторія Рощина.
Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що посадовці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА і “Київського метрополітену” знали про аварійний стан тунелю між станціями метро “Деміївська” та “Либідська”, але нічого з цим не робили.
Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.
Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.
Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.
Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).