В Ізраїлі відбулися мітинги з вимогою звільнення заручників
Джерело: Times of Israel
У суботу ввечері, 10 лютого, мітингувальники перекрили дороги в Тель-Авіві у межах загальнонаціональних демонстрацій, вимагаючи звільнення заручників, утримуваних терористичним угрупованням ХАМАС, а деякі закликали до проведення виборів.
Зокрема протести відбулися в Тель-Авіві, Єрусалимі, Хайфі, Беер-Шеві, Реховоті, Раанані та інших населених пунктах по всій країні.
На головному мітингу на площі Заручників у Тель-Авіві протестувальники пройшли маршем вулицею Каплан. Кінна поліція намагалася відтіснити демонстрантів убік, у той час, як натовп викрикував “ганьба”. Своєю чергою, один із протестувальників із мегафоном оголошував імена заручників, які залишаються в полоні ХАМАСу.
Згідно з інформацією правоохоронців, щонайменше семеро протестувальників заарештовано після того, як деякі з них заблокували частину шосе Аялон, що веде на південь, і підпалили багаття. При цьому щонайменше п’ять інших демонстрантів отримали штрафи за “перешкоджання дорожньому руху”.
Як розповіли у виданні, два депутати Кнесету від Партії праці, Гілад Карів і Наама Лазімі, приєднались до акцій протесту на вулиці Каплан, використовуючи свій депутатський імунітет, щоб виступати від імені демонстрантів. Вони знаходилися поміж протестувальників і правоохоронців, намагаючись зменшити напруженість між двома групами.
В Єрусалимі сотні людей мітингували поблизу резиденції президента, а ще більший натовп зібрався на Паризькій площі, біля офіційної резиденції прем’єр-міністра. Натовп закликав до проведення виборів.
На мітингу також виступив генерал-майор (у відставці) Амос Малка, колишній керівник Управління військової розвідки Армії оборони Ізраїлю. Він заявив, що Нетаньяху втягнув Ізраїль у власну війну за виживання, і назвав його лідером з “нульовою емпатією і нульовою відповідальністю”.
Наприкінці мітингу організатори назвали імена всіх заручників, живих і загиблих, які досі утримуються в Газі.
- Група родичів ізраїльтян, які перебувають в заручниках терористичного угруповання ХАМАС у Газі, у понеділок, 22 січня, увірвалися на засідання фінансового комітету Кнесету в Єрусалимі, вимагаючи від законодавців зробити більше для звільнення їх близьких.
15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією.
На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.
Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здобула престижну міжнародну премію імені Карла Великого за 2025 рік як “сильний голос Європи у світі”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.