В Києві через «облагородження» територій практично зникли горобці: чим це загрожує

Джерело: Київський еколого-культурний центр/Facebook

У Києві спостерігається різке зменшення чисельності горобців, яке сталося через косіння трави і “гламуризацію” столичних парків.

Цього року їхня кількість впала більш ніж у 50 разів. Це може викликати серйозні екологічні проблеми, адже зникнення цих птахів загрожує життю парків та садів у Києві.

“Без цих птахів шкідники знищать парки та сади. Немає горобців, значить для каштанової молі, яка знищує дерева і кущі, — справжнє роздолля. Адже саме через неї на листі з’являються руді плями”, – розповів еколог Володимир Борейко.

Головні причини зникнення горобців у Києві:

  • “Гламуризація” парків — вирубка старих дуплистих дерев ускладнює птахам пошук місць для гніздування.
  • Систематичне косіння трави — часті стрижки газонів і узбіч призводять до зменшення кількості комах, маленьких пташенят нічим годувати.

Екологи зауважили, що в 1950-х роках у Китаї горобців спеціально знищували, вважаючи їх шкідниками, які поїдали зерно. Люди били птахів палицями, внаслідок чого розмножилися гусениці, які знищили врожай. Ця катастрофа призвела до голоду, через який загинуло близько 20 мільйонів людей.

Майже 4 тисячі листів надійшли до палацу Фонтенбло у Франції в межах проєкту “Напишіть Марії-Антуанетті”, присвяченого останній королеві країни. Ініціативу запустили до 240-х роковин її останнього візиту до замку, який вважається однією з її улюблених резиденцій.

Впродовж 23 червня армія РФ обстрілювала Херсонщину ствольною та реактивною артилерією, а також БпЛА. Є загиблий та постраждалі.

Американська технологічна компанія Oracle за рік скоротила близько 21 тисячі працівників у різних країнах. Компанія пояснює реструктуризацію переорієнтацією бізнесу на хмарні сервіси та штучний інтелект.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Турецька влада затримала 209 осіб під час антитерористичних операцій. Це сталось через день після того, як Анкара запровадила обмеження на публічні зібрання напередодні саміту НАТО 7-8 липня.