В Києві через «облагородження» територій практично зникли горобці: чим це загрожує

Джерело: Київський еколого-культурний центр/Facebook

У Києві спостерігається різке зменшення чисельності горобців, яке сталося через косіння трави і “гламуризацію” столичних парків.

Цього року їхня кількість впала більш ніж у 50 разів. Це може викликати серйозні екологічні проблеми, адже зникнення цих птахів загрожує життю парків та садів у Києві.

“Без цих птахів шкідники знищать парки та сади. Немає горобців, значить для каштанової молі, яка знищує дерева і кущі, — справжнє роздолля. Адже саме через неї на листі з’являються руді плями”, – розповів еколог Володимир Борейко.

Головні причини зникнення горобців у Києві:

  • “Гламуризація” парків — вирубка старих дуплистих дерев ускладнює птахам пошук місць для гніздування.
  • Систематичне косіння трави — часті стрижки газонів і узбіч призводять до зменшення кількості комах, маленьких пташенят нічим годувати.

Екологи зауважили, що в 1950-х роках у Китаї горобців спеціально знищували, вважаючи їх шкідниками, які поїдали зерно. Люди били птахів палицями, внаслідок чого розмножилися гусениці, які знищили врожай. Ця катастрофа призвела до голоду, через який загинуло близько 20 мільйонів людей.

Парламент Естонії ухвалив закон про ядерну енергетику, який створює правову основу для розвитку ядерної енергетики у балтійській країні та формує повний регуляторний каркас для її безпечного впровадження.

Президент Володимир Зеленський заявив, що постачання систем протиповітряної оборони має стати ключовим завданням української дипломатії на найближчі тижні. За його словами, партнери повинні передати Україні саме ті засоби ППО, які були обіцяні.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що в Миколаївському обласному ТЦК та СП утримували чоловіка 18 днів без звʼязку та зі зламаними ребрами.

Зміна клімату може прискорювати поширення стійкості бактерій до антибіотиків. Такого висновку дійшла міжнародна група дослідників після аналізу понад 480 тисяч зразків сальмонели зі 139 країн світу.

На Львівщині викрили контрабанду техніки Apple орієнтовною вартістю понад 35 млн грн.