В Малаві зник безвісти літак з віцепрезидентом

Джерело: The Guardian

Солдати обшукують гірські ліси на півночі Малаві після того, як у понеділок, 10 червня, зник безвісти літак, на борту якого були віцепрезидент Саулос Чіліма та ще дев’ять осіб.

Літак вилетів зі столиці Лілонгве о 9:17 і мав приземлитися через 45 хвилин у міжнародному аеропорту Мзузу.

Президент Малаві Лазарус Чаквера сказав в понеділок ввечері, що управління повітряним рухом у Мзузу наказало пілотам не приземлятися та розвернутися через погану погоду та видимість.

За його словами, авіадиспетчерська служба втратила зв’язок із літаком і через деякий час він зник з радарів.

“Я знаю, що це жахлива ситуація. Я знаю, що ми всі налякані та стурбовані. Я теж стурбований. Але я хочу вас запевнити, що я не шкодую жодних ресурсів, щоб знайти цей літак. І я тримаюся за кожну крихту надії, що ми знайдемо тих, хто вижив”, – сказав Чаквера. 

Президент додав, що США, Велика Британія, Норвегія та Ізраїль запропонували допомогу в пошуковій операції та надали “спеціалізовані технології”, які, як він сподівається, допоможуть знайти літак швидше.

Саулос Чіліма є віцепрезидентом південноафриканської країни з 2014 року. Раніше він очолював мобільну мережу Airtel Malawi, а також працював у Unilever, Coca-Cola та Carlsberg, згідно з його профілем на вебсайті уряду.

Чіліма одружений і має двох дітей. Він також здобув ступінь доктора філософії з управління знаннями в університеті Болтона, йдеться на урядовому сайті.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.