В Маріуполі окупанти відключають комунальні послуги, аби відбирати житло
Джерело: ЦНС
Центр національного спротиву повідомив, що в окупованому Маріуполі будинки відключають від комунальних послуг, аби незаконно відбирати житло у власників.
Спочатку людей масово відключають електроенергії або інших ресурсів, через що мешканцям доводиться звертатися до підконтрольної окупантам структури “Энергосбыт Донецк” для відновлення постачання.
У компанії вимагають повне переоформлення документів: паспортні дані, правовстановлювальні папери, технічну документацію.
“Формально це подається як “звичайна процедура”, однак фактично відбувається повторна актуалізація інформації про власників – хто проживає, скільки осіб зареєстровано, які об’єкти нерухомості закріплені”, – вказують у ЦНС.
Після переоформлення ці дані автоматично потрапляють до окупаційних органів й формується новий, актуальний реєстр мешканців і власників. Надалі це використовується як підстава для перегляду прав на житло, примусу до відмови від старих квартир або визнання об’єктів “безхазяйними”.
- У тимчасово окупованому Маріуполі окупанти демонтували частину трамвайних колій по вулиці Пашковського на Лівобережжі. Головна причина – дефіцит електроенергії.
- У тимчасово окупованому Маріуполі російська окупаційна адміністрація заявила про намір створити музейний кластер на території металургійного комбінату “Азовсталь” – символу героїчного опору українських військових навесні 2022 року.
- Минулого року Росія активізувала використання тимчасово окупованого Маріупольського морського порту, подаючи це як “відновлення”. Насправді мовиться про незаконне привласнення української інфраструктури та її інтеграцію в логістичну систему РФ.
Триває 1581-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.
23 червня відзначається Всесвітній день інформаторів, Міжнародний Олімпійський день, День державної служби ООН, Міжнародний день жінок в інженерії. У церковному календарі – день пам’яті святої мучениці Агрипини.
За даними синоптиків у вівторок, 23 червня, у низці областей очікуються опади.
Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.
Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.