В містах випадає більше опадів, ніж в навколишніх селах – дослідження
Джерело: дослідження в Proceedings of the National Academy of Sciences
Відомо, що урбанізація впливає на температуру, створюючи ефект міського теплового острова. Однак, виявляється що міста впливають і на опади.
Дослідження, опубліковане в Proceedings of the National Academy of Sciences, засвідчило, що понад 60% із 1056 досліджених міст отримують більше опадів, ніж сільські райони поблизу. У деяких містах ця різниця може бути значною.
Це може посилити проблеми з повенями у густо забудованих міських районах.
Про вплив урбанізації на кількість опадів вчені знали давно, але глобального дослідження не було. Попередні дослідження фокусувалися на окремих містах або штормах. У новому дослідженні, що охоплює 1056 міст з 2001 по 2020 рік, вчені проаналізували дані з супутників і радіолокаційних систем. Виявилося, що понад 60% міст отримують більше опадів, ніж навколишні сільські райони. Більше аномалій спостерігають у спекотніших і вологіших кліматичних зонах.
Більшість міст отримують більше опадів через кілька факторів. Високі будівлі сповільнюють вітер. Це сприяє конденсації водяної пари та утворенню дощу.
Крім того, кількість населення найбільше впливає на аномалії опадів, оскільки більша популяція створює щільніші райони, висотну забудову, більші викиди парникових газів.
Вчені вказують, що підвищена ймовірність дощів у містах може спричинити раптові повені, особливо в умовах зміни клімату.
- У В’єтнамі почав вщухати тайфун “Ягі”, який спричинив численні повені та зсуви, завдав руйнування двом великим промисловим центрам.
- У Японії мільйони мешканців були змушені покинути домівки через потужний тайфун, який вирує на південному заході країни. Дощі та вітер призвели до знеструмлень, скасування авіарейсів та припинення роботи на масштабних заводах.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.