В містах випадає більше опадів, ніж в навколишніх селах – дослідження
Джерело: дослідження в Proceedings of the National Academy of Sciences
Відомо, що урбанізація впливає на температуру, створюючи ефект міського теплового острова. Однак, виявляється що міста впливають і на опади.
Дослідження, опубліковане в Proceedings of the National Academy of Sciences, засвідчило, що понад 60% із 1056 досліджених міст отримують більше опадів, ніж сільські райони поблизу. У деяких містах ця різниця може бути значною.
Це може посилити проблеми з повенями у густо забудованих міських районах.
Про вплив урбанізації на кількість опадів вчені знали давно, але глобального дослідження не було. Попередні дослідження фокусувалися на окремих містах або штормах. У новому дослідженні, що охоплює 1056 міст з 2001 по 2020 рік, вчені проаналізували дані з супутників і радіолокаційних систем. Виявилося, що понад 60% міст отримують більше опадів, ніж навколишні сільські райони. Більше аномалій спостерігають у спекотніших і вологіших кліматичних зонах.
Більшість міст отримують більше опадів через кілька факторів. Високі будівлі сповільнюють вітер. Це сприяє конденсації водяної пари та утворенню дощу.
Крім того, кількість населення найбільше впливає на аномалії опадів, оскільки більша популяція створює щільніші райони, висотну забудову, більші викиди парникових газів.
Вчені вказують, що підвищена ймовірність дощів у містах може спричинити раптові повені, особливо в умовах зміни клімату.
- У В’єтнамі почав вщухати тайфун “Ягі”, який спричинив численні повені та зсуви, завдав руйнування двом великим промисловим центрам.
- У Японії мільйони мешканців були змушені покинути домівки через потужний тайфун, який вирує на південному заході країни. Дощі та вітер призвели до знеструмлень, скасування авіарейсів та припинення роботи на масштабних заводах.
У Пенсійному фонді повідомили про накопичення дисбалансів у пенсійній системі, котрі роблять систему несправедливою та непрозорою, і знижують як довіру до пенсійної системи, так і мотивацію до сплати ЄСВ в суспільстві. Для виправлення ситуації вже напрацьовано три важливих законопроєкти, які мають сприяти виправленню недоліків чинного законодавства та встановленню більшої справедливості в системі пенсійного забезпечення.
У Великій Британії вітрові турбіни вперше обігнали газові електростанції та стали основним джерелом електроенергії, хоча до амбітних цілей щодо створення екологічно чистої енергосистеми до 2030 року ще далеко. Вітрова енергія стала лідером у виробництві електроенергії, забезпечивши 29% генерації.
У Франції підтвердили, що кілька десятків українських солдатів дезертирували під час навчання у Франції, повідомив у понеділок офіційний представник французької армії.
Експертні команди Центру оцінювання розглядають звернення з усієї України — місце проживання чи реєстрації людини не має значення. До їх складу входять лікарі з різних державних закладів охорони здоров’я.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 січня. Від початку цієї доби відбулося 199 бойових зіткнень.