В МВС прокоментували розслідування ЗМІ щодо Дмитра Тишлека
Джерело: Ігор Клименко в Telegram
Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко 28 жовтня прокоментував розслідування ЗМІ щодо заступника глави Нацполіції Дмитра Тишлека, який, за даними розслідування, орендує житло в осіб, пов’язаних із російськими кримінальними авторитетами, його дружина має російський паспорт, а теща підтримує РФ у війні проти України.
Ігор Клименко повідомив, що Тишлек після опублікованого розслідування ЗМІ публічно звернувся із заявою до ДБР, щоб правоохоронці перевірили дану інформацію.
Клименко додав, що кримінальне провадження вже триває.
“Я особисто з нетерпінням очікую результатів. І суспільство теж має почути відповіді на питання. Бо сумніви у вірності Державі та Присязі – неприпустимі. Особливо в час війни. Запевняю, якщо озвучені в медіа факти підтвердяться, стосовно Дмитра Тишлека будуть прийняті невідкладні та жорсткі управлінські рішення”, – написав Клименко.
Він додав, що Тишлека відсторонено від виконання службових обовʼязків до отримання висновків слідства.
Довідка: Bihus.Info опублікували розслідування про те, що заступник глави Нацполіції Дмитро Тишлек орендує житло в осіб, пов’язаних із російськими кримінальними авторитетами. Тоді як його дружина ще досі, попри повномасштабне вторгнення, має російський паспорт. Натомість теща замглави Нацполіції, попри те, що власницею квартири в одному з найдорожчих ЖК Києва, одначе підтримує РФ у війні проти України.
Дмитро Тишлек тривалий час працює в МВС та Нацполіції. Вже навесні 2023 року його призначили заступником керівника Нацполіції. До російського вторгнення 2014 року він близько 10 років працював на рідній Донеччині.
Водночас родина дружини, Олександри Балакай, в нульових переїхала в РФ, на Ростовщину де й отримала російське громадянство. Примітно, що паспорт РФ Олександри так і лишався чинним станом на літо цього року.
До повномасштбного вторгення РФ, теща Тишлека – Марія Балакай – відвідувала доньку та зятя в Україні. Зокрема влітку 2018 року на неї була оформлена двокімнатна квартира в ЖК Новопечерські Липки у столиці. Після чого вона виписала довіреність на дочку і повернулася до Росії.
Однак, у 2019 році Тишлек щонайменше рік безплатно мешкав у квартирі на 140 кв.м в ЖК Французький квартал у центрі міста. Квартира належала Юрію Голику, відомому як ідеолог проєкту “Велике будівництво”. А вже у вересні-жовтні цього року посадовець був неодноразово помічений в одному з котеджних містечок під Києвом.
У сюжеті журналісти акцентують, що одним із ранків він виходив із будинку на 300 кв.м, записаному на жінку, на ім’я Наталья Нечепоренко (ц документах саме “Наталья”).
Щобільше, за даними джерел журналістів, навесні 2022 року Тишлек виїжджав за кордон на автівці чоловіка Нечепоренко Віталія, а навесні цього року Нечепоренки виписували на Тишлека довіреності. Через півроку після цього на Наталью і оформили будинок.
Журналісти дізналися, що у Віталія Нечепоренка є дві невеликі будівельні фірми, які згідно з інформацією на YouControl, не є прибутковими. Однак, за даними джерел у податковій, у цих фірмах він і його дружина отримують зарплату, однак, вважають журналісти, її рівень наврядчи дозволи не те що придбати, ба навіть орендувати такий будинок. У той час відомо, що у Нечепоренка є частка ще в одному бізнесі: йому належить 25% у ТОВ “Еліт лото”, де аналогічну частку має Андріан Родін, він же Андрєй Іманалі “Полузвєрь” – ростовський кримінальний авторитет. Іманалі є одним із лідерів ростовського ОПГ “Сельмаш”. Раніше його оголосили у міжнародний розшук за підозрою у викраденні людей. Затримали у Києві та видворили до Росії, там засудили до 7 років ув’язнення.
Та вже у 2019 році очільник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін заявив, що Іманалі знайшли в Києві на сходці у ресторані. Тоді Аброськін запевняв (зокрема й у соцмережах), що видворить Іманалі з країни, одначе, згодом видалив свій пост.
Журналісти зауважили, що у 2021 році ЗМІ опублікували попередній перелік санкцій РНБО стосовно понад півтисячі осіб кримінального світу, у якому також фігурувало прізвище Іманалі. Проте, вже на сайті Президента оприлюднили фінальний список без Іманалі.
У розслідуванні акцентують, що саме цей список готувало МВС, в структурах якого і працює Тишлек.
Під час розслідування журналісти намагалися отримати коментар Тишлека стосовно низки запитань. Та попри попередню згоду, він скасував зустріч і не відповідав на дзвінки. Хоча й надіслав повідомлення: “орендує квартиру, в будинку проживав тимчасово, Нечепоренки – його близькі друзі, дружина має український паспорт, а у справи тещі він не втручається”.
- Суд надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно народного депутата ІХ скликання від забороненої партії “Опозиційна платформа – За життя” Рената Кузьміна.
- Журналісти Bihus.info опублікували результати розслідування щодо закупівлі Міністерством оборони України безпілотників сумнівної якості. За них оборонне відомство заплатило 650 000 000 гривень.
- Розслідувачі Bihus.Info заявили, що компанія “Монблан” працює на тимчасово окупованих територіях та продає пальне росіянам. Фірма належить українському спортсмену Сергію Бубці, його брату Василю та раніше матері Валентині, яка вже не фігурує в документах.
Президент Росії Володимир Путін наказав збільшити чисельність армії на 180 тисяч. Це вже втретє від початку повномасштабного вторгнення він віддає подібні накази.
Німеччина надасть додаткові 100 мільйонів євро допомоги Україні цієї зими.
Станом на ранок 17 вересня в Чорному та Середземному морях російські окупанти утримують на бойовому чергуванні п’ять носіїв крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 36 ракет.
Минулої доби, 16 вересня, російські війська обстріляли низку населених пунктів Херсонської області. Є жертви.
Протягом минулої доби, 16 вересня, по всій лінії фронту зафіксовано 157 бойових зіткнень.