В начальника ТЦК на Львівщині виявили необґрунтовані активи на понад 4,4 млн грн

Джерело: Національне агентство з питань запобігання корупції

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило ознаки незаконного набуття активів у начальника Самбірського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) Львівської області на суму понад 4,4 мільйона гривень.

Проведений аналіз свідчить, що декларант та його дружина придбали об’єкти нерухомості протягом 2020-2022 років. Начальник Самбірського районного ТЦК пояснив, що це майно придбано коштом сімейних заощаджень за попередній період, заробітних плат членів сім’ї й подарунка від матері на суму 42 тисяч доларів США.

Але НАЗК проаналізувало доходи військкома й видатки родини за останні роки та встановило, що декларант не мав фінансових можливостей для законного придбання нерухомості. Різниця між вартістю цієї нерухомості та офіційними доходами родини становить понад 4,4 мільйона гривень.

Інформацію передано Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) для розв’язання питання про подання позову до суду з вимогою визнання активів необґрунтованими і їх конфіскації на користь держави.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.