В НАТО заявили, що Україна на «незворотному» шляху до членства

Джерело: Sky News

Члени НАТО офіційно заявили, що Україна на “незворотному” шляху до членства в військовому альянсі.

На саміті у Вашингтоні 32 країни-члени у спільній заяві оголосили про низку кроків, спрямованих на зміцнення оборони України.

“Майбутнє України – в НАТО. Ми продовжуватимемо підтримувати її на незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включаючи членство в НАТО”, – йдеться у заяві.

НАТО також оголосило про довгострокове зобов’язання надавати безпекову допомогу Україні та підтвердило створення нового центру, покликаного забезпечити більш надійний потік озброєнь і навчання від членів альянсу.

Альянс привітав демократичні, економічні та безпекові реформи, необхідні Україні для приєднання, і заявив, що Україна отримає запрошення, “коли члени Альянсу погодяться і будуть виконані умови”.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.