В Непалі заборонили TikTok через «шкоду соціальній гармонії»
Джерело: BBC News
Непал заборонив китайський TikTok через те, що його вміст “шкодив соціальній гармонії”.
Міністр зв’язку та інформаційних технологій Непалу Рекга Шарма сказала BBC Nepali, що платформа поширювала шкідливий контент.
Вона додала, що “заборона набуде чинності негайно, і телекомунікаційним органам було наказано виконати це рішення”.
Проте високопоставлений лідер Непальського конгресу Гаган Тапа поставив під сумнів рішення уряду заборонити TikTok. Він сказав, що це спроба обмежити свободу слова, і чиновники повинні зосередитися на регулюванні платформи.
Згідно з повідомленнями місцевих ЗМІ, за останні чотири роки в Непалі було зареєстровано понад 1600 випадків кіберзлочинності, пов’язаних із TikTok.
Відповідно до звіту BBC Media Action про використання медіа в Непалі, TikTok є третьою за популярністю платформою в країні.
- TikTok оскаржить в суді рішення ЄС щодо накладення штрафу розміром в 345 мільйонів євро (363 мільйони доларів) за порушення конфіденційності даних та припис через те, що компанія не подбала про захист приватних даних своїх користувачів-підлітків.
- Ірландська комісія із захисту даних (DPC) оштрафувала соціальну мережу TikTok на 345 мільйонів євро за порушення знакового закону ЄС про конфіденційність.
- У Євросоюзі попередили соцмережу TikTok про “дезінформацію”, що почала розповсюджуватися на платформі на тлі нападу терористичної організації ХАМАС на Ізраїль. Зокрема у соцмережі спостерігається стрімке поширення дезінформації про війну, в тому числі неправильно маркованих відеороликів.
З прифронтових територій Сумщини евакуювали місцеву жительку разом з 12 собаками. Вона була єдиною мешканкою на своїй вулиці.
Фракція “Європейська Солідарність” у Київраді заявляє про посилення тиску з боку центральної влади на опозиційних депутатів. Про це повідомив депутат Київської міської ради від “ЄС” Олександр Погребиський у дописі на своїй Facebook-сторінці та в коментарі Буквам.
Посольство США в Києві попереджає про можливу масштабну повітряну атаку, яка може статися в будь-який момент протягом наступних кількох днів.
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум повідомила, що її країна подала до суду на компанію Google за те, що вона позначає Мексиканську затоку як “Американську” для користувачів зі США.
Після того, як міністерка освіти США оголосила, що Гарвард більше не отримуватиме федеральних грантів, у мережах з’явилося зображення, на якому нібито видно, як університет додає рукописні червоні позначки на документ, підкреслюючи граматичні помилки. Однак насправді це було лише жартом від користувача X, який зробив ці позначки заради жарту.