В одеському ТЦК пояснили ситуацію з затриманням головного редактора «Економічної правди»

Джерело: ТЦК у Facebook

Одеський обласний ТЦК та СП прокоментував затримання головного редактора “Економічної правди” Дмитра Дєнкова.

“Зазначений громадянин довгий час не оновлював облікові дані, на підставі чого був оголошений в розшук у встановленому порядку. Напередодні його затримали представники Державної прикордонної служби України в Одеській області”, – повідомили в ТЦК.

У центрі зазначили, що у Дєнкова не було документально підтверджених підстав для переміщення транзитною ділянкою з режимними обмеженнями, а також підстав для невчасного оновлення облікових даних.

В ТЦК розповіли, що щодо головного редактора “Економічної правди” було складено адміністративний протокол, після чого його доставили до Регіонального ТЦК та СП.

“Ураховуючи розбіжності щодо ситуації, які виникли в публічній площині, питання перебуває на контролі керівництва Одеського обласного ТЦК та СП”, – додали у військкоматі.

Що каже головна редакторка “Української правди” Севгіль Мусаєва

У колонці на сайті Севгіль Мусаєва заявила, що головний редактор Дмитро Дєнков дійсно долучається до ЗСУ. Водночас слова Одеського обласного ТЦК та СП стосовно того, що “зазначений громадянин довгий час не оновлював облікові дані” вона назвала “м’яко кажучи, неправдою”. Мусаєва стверджує, що Дєнков оновив свої дані в Резерв+ у перший день після запуску застосунку.

Чоловік мав їхати на Одещину до своїх батьків, які там живуть. Проте його затримали прикордонники на транзитній ділянці.

“Справа в тому, що щоб потрапити до села, звідки Дмитро родом, потрібно проїхати через частину дороги, що пролягає в прикордонній молдовській зоні, іншого шляху там немає. Усе, що ми знаємо станом на зараз це те, що його затримали прикордонники. Згодом вони передали нашого колегу співробітникам ТЦК, хоча центр не є ані судовим органом, ані органом слідства”, – розповіла вона.

У головного редакторка “Економічної правди” забрали телефон та ноутбук.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.