В одеському ТЦК пояснили ситуацію з затриманням головного редактора «Економічної правди»

Джерело: ТЦК у Facebook

Одеський обласний ТЦК та СП прокоментував затримання головного редактора “Економічної правди” Дмитра Дєнкова.

“Зазначений громадянин довгий час не оновлював облікові дані, на підставі чого був оголошений в розшук у встановленому порядку. Напередодні його затримали представники Державної прикордонної служби України в Одеській області”, – повідомили в ТЦК.

У центрі зазначили, що у Дєнкова не було документально підтверджених підстав для переміщення транзитною ділянкою з режимними обмеженнями, а також підстав для невчасного оновлення облікових даних.

В ТЦК розповіли, що щодо головного редактора “Економічної правди” було складено адміністративний протокол, після чого його доставили до Регіонального ТЦК та СП.

“Ураховуючи розбіжності щодо ситуації, які виникли в публічній площині, питання перебуває на контролі керівництва Одеського обласного ТЦК та СП”, – додали у військкоматі.

Що каже головна редакторка “Української правди” Севгіль Мусаєва

У колонці на сайті Севгіль Мусаєва заявила, що головний редактор Дмитро Дєнков дійсно долучається до ЗСУ. Водночас слова Одеського обласного ТЦК та СП стосовно того, що “зазначений громадянин довгий час не оновлював облікові дані” вона назвала “м’яко кажучи, неправдою”. Мусаєва стверджує, що Дєнков оновив свої дані в Резерв+ у перший день після запуску застосунку.

Чоловік мав їхати на Одещину до своїх батьків, які там живуть. Проте його затримали прикордонники на транзитній ділянці.

“Справа в тому, що щоб потрапити до села, звідки Дмитро родом, потрібно проїхати через частину дороги, що пролягає в прикордонній молдовській зоні, іншого шляху там немає. Усе, що ми знаємо станом на зараз це те, що його затримали прикордонники. Згодом вони передали нашого колегу співробітникам ТЦК, хоча центр не є ані судовим органом, ані органом слідства”, – розповіла вона.

У головного редакторка “Економічної правди” забрали телефон та ноутбук.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.