В одеському ТЦК пояснили ситуацію з затриманням головного редактора «Економічної правди»

Джерело: ТЦК у Facebook

Одеський обласний ТЦК та СП прокоментував затримання головного редактора “Економічної правди” Дмитра Дєнкова.

“Зазначений громадянин довгий час не оновлював облікові дані, на підставі чого був оголошений в розшук у встановленому порядку. Напередодні його затримали представники Державної прикордонної служби України в Одеській області”, – повідомили в ТЦК.

У центрі зазначили, що у Дєнкова не було документально підтверджених підстав для переміщення транзитною ділянкою з режимними обмеженнями, а також підстав для невчасного оновлення облікових даних.

В ТЦК розповіли, що щодо головного редактора “Економічної правди” було складено адміністративний протокол, після чого його доставили до Регіонального ТЦК та СП.

“Ураховуючи розбіжності щодо ситуації, які виникли в публічній площині, питання перебуває на контролі керівництва Одеського обласного ТЦК та СП”, – додали у військкоматі.

Що каже головна редакторка “Української правди” Севгіль Мусаєва

У колонці на сайті Севгіль Мусаєва заявила, що головний редактор Дмитро Дєнков дійсно долучається до ЗСУ. Водночас слова Одеського обласного ТЦК та СП стосовно того, що “зазначений громадянин довгий час не оновлював облікові дані” вона назвала “м’яко кажучи, неправдою”. Мусаєва стверджує, що Дєнков оновив свої дані в Резерв+ у перший день після запуску застосунку.

Чоловік мав їхати на Одещину до своїх батьків, які там живуть. Проте його затримали прикордонники на транзитній ділянці.

“Справа в тому, що щоб потрапити до села, звідки Дмитро родом, потрібно проїхати через частину дороги, що пролягає в прикордонній молдовській зоні, іншого шляху там немає. Усе, що ми знаємо станом на зараз це те, що його затримали прикордонники. Згодом вони передали нашого колегу співробітникам ТЦК, хоча центр не є ані судовим органом, ані органом слідства”, – розповіла вона.

У головного редакторка “Економічної правди” забрали телефон та ноутбук.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.