В Оксфордському університеті оголосили свою версію слова року

Джерело: пресслужба вишу

В Оксфордському університеті визначили слово року – це сленговий вираз “rizz”, який використовується для висловлення привабливості чогось.

Термін походить від частини слова charisma (“харизма”), що “вказує на здатність когось приваблювати за допомогою стилю, чарівності або зовнішності”.

Слово “rizz” стало особливо популярним у 2023 році після інтерв’ю актора Тома Голланда. Він сказав: “У мене зовсім немає rizz. У мене обмежена rizz” (“I have no rizz whatsoever, I have limited rizz”).

Під час відкритого голосування “rizz” обійшло інші слова, такі як Swiftie (шанувальник Тейлор Свіфт), situationship (неформальні романтичні або сексуальні стосунки) та prompt (інструкція, що дається програмі штучного інтелекту).

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Колишня міністерка закордонних справ Австрії Карін Кнайсль, що залишила рідну країну після звинувачень у зв’язках із Росією, заявила, що остаточно переїхала до РФ.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.