В ООН очікують на «дозвіл» Росії відвідати Курщину

Джерело: Голос Америки

В ООН заявили про готовність прибути на територію Курської області, підконтрольну Силам оборони. Водночас організація, виявляється, потребує “дозволу” Російської Федерації.

Речник ООН Стефан Дюжаррік відповів запрошення українського МЗС для представників ООН і Міжнародного комітету Червоного Хреста на підконтрольну Україні територію Курської області для “заходів гуманітарного реагування”.

Українське відомство наголосило, що на захоплених російських територіях Україна дотримується міжнародних зобов’язань у сфері міжнародного гуманітарного права, тож закликало ООН та МКЧХ долучитися до заходів гуманітарного реагування та здійснювати моніторинг.

Своєю чергою, у Червоному Хресті ще не відповіли на запрошення України.

У заяві відомства сказано, що зайняті ЗСУ території в Курській області отримують гуманітарну допомогу та мають можливість виїзду з районів бойових дій.

Київ направив до ООН ноту із закликом брати участь у заходах “гуманітарного реагування”. Глава МЗС Андрій Сибіга наголосив, що Україна готова сприяти їхній роботі та довести свою прихильність до міжнародного гуманітарного права.

Своєю чергою, представник Кремля Дмитро Пєсков назвав запрошення Києвом співробітників міжнародних організацій відвідати населені пункти Курської області, “провокаційним”.

Ми розраховуємо на те, що такі провокаційні заяви не сприйматимуться адресатами, — сказав прессекретар Путіна.

Раніше ми повідомляли, що у Курській області РФ, де нині просуваються ЗСУ, українська військова комендатура забезпечує дотримання норм міжнародного гуманітарного права. Сухопутні війська оприлюднили кадри з підконтрольних територій.

15 серпня, під час засіданні Ставки, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що у Курській області створили військову комендатуру, її очолив генерал Едуард Москальов.

1 вересня речник оперативно-тактичного угрупування військ “Сіверськ” Вадим Мисник повідомив, що російська влада не дозволяє мешканцям регіону, зокрема міста Суджа, покидати зону бойових дій на Курщині. Місцеві жителі висловлюють бажання виїхати, не розуміючи, чому російські війська атакують їхні міста, де немає військових об’єктів.

Мисник зазначив, що Сили оборони намагаються створити умови для нормального життя на контрольованих територіях, але мешканці Суджі змушені ночувати в підвалах через інтенсивні обстріли. Він також підкреслив, що гуманітарна ситуація залишається складною, оскільки Росія продовжує обстріли, не враховуючи безпеку цивільного населення.

Україна, зі свого боку, дотримується Міжнародного гуманітарного права, надаючи цивільним харчові продукти, медикаменти, лікарську допомогу та забезпечуючи технічною та питною водою.

З 2017 року Володимир Путін намагався вплинути на Дональда Трампа, тодішнього президента США, формуючи в нього негативне ставлення до України. The New York Times стверджує це на основі даних, отриманих від колишніх американських високопосадовців.

З початку 2024 року Міноборони кодифікувало і допустило до експлуатації у Силах оборони понад 900 зразків озброєння і військової техніки, зокрема понад 600 – українського виробництва.

Міністерство внутрішніх справ Естонії днями визнало недостатніми зміни, котрі внесла Естонська православна церква Московського патріархату до свого статуту для розриву зв’язків з Москвою.

Західні дипломати та частина українських посадовців вважають, що найімовірнішим компромісом для завершення війни, Росія збереже контроль над окупованими територіями, а Київ набуде членства в НАТО та гарантій безпеки від альянсу.

Голова ОВА Артем Лисогор повідомив, що на ТОТ Луганщини росіяни вирішили повернутися до радянської практики та запровадили патрулювання вулиць так званими “народними дружинами”.