В РФ поскаржилися, що НАТО повернулося до «схем холодної війни» після саміту у Вільнюсі

Джерело: CNN

12 липня міністерство закордонних справ Росії заявило, що результати саміту НАТО у Вільнюсі демонструють, що військовий Альянс “остаточно повернувся до схем холодної війни”.

“Колективний Захід” на чолі зі Сполученими Штатами не готовий миритися з формуванням багатополярного світу і має намір захищати свою гегемонію всіма доступними засобами, включаючи військові, – мовиться у заяві російського відомства. – Спроби НАТО прикрити свої агресивні прагнення і дії Статутом ООН не витримують жодної критики.

У тій же заяві МЗС РФ зазначило, що Москва “ретельно” проаналізує результати саміту у Вільнюсі та своєчасно відреагує, “використовуючи всі засоби і методи, які є в розпорядженні”.

Окрім цього, у міністерстві також заявили, що РФ продовжить зміцнювати свою військову та оборонну систему.

Зауважимо, раніше речник Кремля Дмитро Пєсков “застеріг” Захід від надання Україні гарантій безпеки. За його словами, це стане “загрозою для Росії” і матиме “дуже негативні наслідки”.

Нагадаємо, 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті створення вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.

Згодом Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.

  • 11 липня країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.
  • Своєю чергою, глава НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що Україна стане членом НАТО в майбутньому, і що процес членства країни перейде з двоетапного на одноетапний.
  • Міністри культури Латвії, Литви, Естонії, Польщі й України, а також представник ЮНЕСКО взяли участь у круглому столі в Ризі, після якого була підписана Спільна декларація щодо посилення захисту та відновлення культурної спадщини України в контексті міжнародного співробітництва.
  • Глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс підтримуватиме Україну “стільки, скільки буде потрібно”, зауваживши, що тепер наша країна – “рівна” з країнами-членами.

Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч з міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер.

Фінська митниця повідомила у вівторок, 5 грудня, що дві фінські компанії підозрюються в експорті до Росії безпілотників та іншої військової продукції на суму понад 3 мільйони євро в порушення санкцій ЄС.

5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера, який було встановлено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 1985 році з метою стимулювання участі людей в економічному та соціальному розвитку. Україна вважається країною, де волонтерський рух дуже розвинений у зв’язку з повномасштабною війною РФ проти України.

Протягом доби російські армійці обстріляли 7 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.

На Таврійському напрямку російські армійці, після перерви, поновили застосування штурмовиків Су-25 та вертольотів Ка-52.