В рішенні РНБО щодо санкцій проти Петра Порошенка зробили одразу кілька помилок
Джерело: Ірина Геращенко, додаток до указу №81/2025
В рішенні Ради національної безпеки та оборони України про введення санкцій проти лідера “Європейської Солідарності” Петра Порошенка знайшли помилки.
Зокрема, йдеться про ідентифікаційний код. Він завжди складається з 10 цифр, однак у рішенні в Порошенка номер має більше цифр.
Джерело: скриншот додатка до указу про запровадження персональних санкцій
Крім цього, в документі помилково вказали вік колишнього народного депутата Костянтина Жеваго.
“В рішенні РНБО в Петра Порошенка ідентифікаційний код має 11 цифр. А [Констянтину] Жевого додали 15 років віку. Ви уявляєте на якому коліні Зеленський — Стефанчук — Шмигаль все це шкрябали?”, – написала співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко.
- Зеленський вкотре продемонстрував, що єдність в Україні може бути тільки навколо нього і заради нього. Повертаючись до своєї політики зразка кінця 2021 – початку 2022 року, коли намагання ув’язнити Порошенка завадили йому зосередитись на підготовці до російського вторгнення, Зеленський демонструє своє ставлення до української держави – не як до найвищої цінності, а винятково як до інструмента для задоволення власних бажань та інтересів. Про невдалий момент для санкцій, відсутність в рішенні РНБО Портнова та Бойка, переслідування Порошенка ще з початку каденції Зеленського та чому варто згадати про невдалий досвід Януковича читайте в матеріалі.
- Букви зібрали реакції соцмереж на введення санкцій проти очільника “Євросолідарності” та п’ятого президента України Петра Порошенка.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.