В Росії заблокували десятки європейських медіа у відповідь на заборону ЄС

Джерело: BBC News

Кремль заявив, що заблокує 81 європейське видання у відповідь на заборону ЄС деяких російських ЗМІ.

Журнали, громадські мовники та газети з 25 країн ЄС стануть недоступними в Росії.

Російський уряд заявив, що вводить “пропорційні контрзаходи” щодо рішення ЄС заблокувати російські видання “Голос Європи”, “РІА Новини”, “Известия” та “Російську газету” від 17 травня. 

В ЄС звинуватили ці видання у “поширенні та підтримці російської пропаганди та агресивної війни проти України”.

До чорного списку Росії входять такі загальноєвропейські ЗМІ, як Politico та EU Observer, ірландський громадський мовник RTE, французька газета Le Monde та німецький журнал Der Spiegel.

Кілька італійських ЗМІ, як-от громадський мовник Rai та газета La Repubblica, також матимуть обмежений доступ. Міністерство закордонних справ Італії засудило це рішення, заявивши, що “воно не зітре наслідків насильницької, руйнівної та незаконної війни” Росії.

У США заявили, що російський уряд “боїться, що їх власний народ почує правду”.

Віцепрезидентка Європейської комісії Вера Йоурова заявила, що заборона є “безглуздою помстою”, додавши, що “пропагандистські ЗМІ, які фінансуються Росією для поширення дезінформації як частини російської військової доктрини, — це не те саме, що незалежні ЗМІ”.

Росія заявила, що розгляне можливість скасування заборони, якщо будуть зняті обмеження щодо російських ЗМІ.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.