В Шотландії вперше зафіксували зброю, надруковану на 3D-принтері

Джерело: Sky News

Згідно з новими даними, поліція Шотландії вперше зафіксувала зброю, надруковану на 3D-принтері.

Минулого року було зареєстровано два інциденти, коли сили співпрацювали з ключовими партнерами, щоб запобігти ризику, пов’язаному з виробництвом, розповсюдженням та володінням кустарною вогнепальною зброєю. В обох випадках зброю було направлено до лабораторій поліції для проведення експертизи.

Експерти попередили, що ця зброя є дешевою та легкою у виробництві, хоча навряд чи вона створить підвищений ризик для населення.

Свідок-експерт з вогнепальної зброї Девід Дайсон сказав: 

“Люди, які хочуть зброю, надруковану на 3D-принтері, поділяються на дві основні категорії: серйозні злочинці, які в будь-якому випадку хотіли б отримати вогнепальну зброю, і люди, які просто цікавляться зброєю, але не хочуть завдавати шкоди. Злочинцям, особливо тим, хто займається наркотиками, є що захищати, і може бути цікаво”.

Він додав, що виготовити зброю за допомогою 3D-принтера досить просто.

“Їх можна зробити досить швидко і легко за допомогою 3D-принтера, а потім вам знадобляться деякі металеві компоненти – це вимагає трохи навичок, але досить практична людина зможе це зробити”, – сказав Дайсон.

Поліція Шотландії заявила, що тримає в курсі проблеми та регулярно ділиться інформацією з такими органами, як Національне агентство боротьби зі злочинністю (NCA) і Національна служба балістичної розвідки (NABIS).

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

За інформацією джерел Президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті лідерів G7, який відбудеться вже у червні в Італії.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Уночі 24 травня війська РФ завдали ударів по залізничній інфраструктурі у Харківській області. Обійшлось без постраждалих, однак є значні руйнування.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).