В Шотландії вперше зафіксували зброю, надруковану на 3D-принтері

Джерело: Sky News

Згідно з новими даними, поліція Шотландії вперше зафіксувала зброю, надруковану на 3D-принтері.

Минулого року було зареєстровано два інциденти, коли сили співпрацювали з ключовими партнерами, щоб запобігти ризику, пов’язаному з виробництвом, розповсюдженням та володінням кустарною вогнепальною зброєю. В обох випадках зброю було направлено до лабораторій поліції для проведення експертизи.

Експерти попередили, що ця зброя є дешевою та легкою у виробництві, хоча навряд чи вона створить підвищений ризик для населення.

Свідок-експерт з вогнепальної зброї Девід Дайсон сказав: 

“Люди, які хочуть зброю, надруковану на 3D-принтері, поділяються на дві основні категорії: серйозні злочинці, які в будь-якому випадку хотіли б отримати вогнепальну зброю, і люди, які просто цікавляться зброєю, але не хочуть завдавати шкоди. Злочинцям, особливо тим, хто займається наркотиками, є що захищати, і може бути цікаво”.

Він додав, що виготовити зброю за допомогою 3D-принтера досить просто.

“Їх можна зробити досить швидко і легко за допомогою 3D-принтера, а потім вам знадобляться деякі металеві компоненти – це вимагає трохи навичок, але досить практична людина зможе це зробити”, – сказав Дайсон.

Поліція Шотландії заявила, що тримає в курсі проблеми та регулярно ділиться інформацією з такими органами, як Національне агентство боротьби зі злочинністю (NCA) і Національна служба балістичної розвідки (NABIS).

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.