В США в авіакатастрофі загинув колишній астронавт і відомий пілот «Аполлона-8»

Джерело: CNN

Астронавт NASA Вільям Андерс, який був частиною екіпажу “Аполлона-8” у 1968 році й одним із трьох людей, які першими облетіли Місяць, загинув в авіакатастрофі. Йому було 90 років.

Офіс шерифа округу Сан-Хуан повідомив, що літак впав біля узбережжя острова Джонс.

Диспетчерський центр отримав повідомлення про те, що “літак старої моделі летів з півночі на південь, а потім увійшов у воду біля північного краю острова Джонс і затонув”, – повідомили в офісі шерифа.

Берегова охорона Сполучених Штатів пізніше оголосила, що після багатогодинних пошуків тіло пілота знайшла водолазна команда.

Вільям Андерс, який народився 17 жовтня 1933 року в Гонконзі, закінчив Військово-морську академію Сполучених Штатів у 1955 році та був призначений у ВПС США.

Фото: NASA

За даними NASA та Військово-морської академії США, Андерс служив пілотом винищувача командування протиповітряної оборони в Каліфорнії та Ісландії.

Перебуваючи в Лабораторії озброєння ВПС США в Нью-Мексико, Андерс відповідав за управління програмами захисту ядерних реакторів і радіаційного впливу, йдеться в його біографії NASA.

У 1964 році він був обраний астронавтом NASA і служив резервним пілотом для місії “Gemini 11” у 1966 році та польоту “Apollo 11” у 1969 році. За даними NASA, Андерс налітав понад 6000 годин.

Андерс із колегами-астронавтами вилетів на борту першої місячної орбітальної місії в грудні 1968 року на “Аполлоні-8”. Він був пілотом місячного модуля під час історичного польоту.

З космічного корабля Андерс зробив культове зображення Землі під назвою “Схід Землі”, на якому видно поверхню Місяця.

Фото: NASA

У 1968 році Андерс був визнаний “людиною року” за версією журналу Time.

На території РФ Федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (“Роскомнадзор) заблокувала месенджер Viber.

Незалежно від результатів президентських виборів у США, війна в Україні, ймовірно, завершиться у 2025 році. І Україна, і Росія вичерпують свої людські ресурси та зіштовхуються з труднощами у мобілізації нових солдатів для фронту. Ця реальність передбачає, що 2025 рік стане часом для переговорів. Перемога Дональда Трампа може прискорити початок цих мирних переговорів. Під час кампанії Трамп обіцяв завершити війну в Україні ще до своєї інавгурації. Хоча це, ймовірно, перебільшення, очевидно, що він прагне розпочати переговори якомога швидше. Це погані новини для України. Російські війська просуваються на сході, відновлюючи частину територій, які Україна повернула влітку. Хоча Україна має зброю, її ресурси обмежені, а війська розпорошені. Розвідувальні служби вважають, що Україна невдовзі може зіткнутися з гострим браком солдатів.

Цього вікенду на Україну чекає по-справжньому зимова атмосфера. Щоправда, ненадовго — за даними Sinoptik.ua, погода на вихідні швидко зміниться з морозної на вологу. В суботу опадів не очікується, але вже до кінця тижня небо по всій країні знову затягне хмарами.

Сьогодні Росія завдала одного з наймасштабніших ударів по енергетичній інфраструктурі України за час війни, випустивши 93 ракети та 200 дронів. Хоча більшість загроз знищили сили ППО, критична інфраструктура зазнала значних ушкоджень. Президент Володимир Зеленський наголосив, що Кремль не прагне миру, а лише загострює ситуацію напередодні зимових холодів.

Медійна ініціатива за права людини розповіла історію села Новий Биків на Чернігівщині, яке опинилось під російською окупацією напочатку повномасштабного вторгнення.