В США засудили росіянина, який прилетів до Лос-Анджелеса без паспорта

Джерело: BBC News

У федеральному суді США визнали винним росіянина Сергія Очігава, який у листопаді минулого року сів на літак із Данії до Лос-Анджелеса без квитка, паспорта чи візи.

46-річний Сергій Очігава був засуджений судом присяжних у п’ятницю, 26 січня, в Каліфорнії.

З листопада він перебуває під вартою і йому загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Прокуратура заявила, що Очігава пройшов через службу безпеки в аеропорту Копенгагена в Данії без посадкового талона. Наступного дня він непоміченим пройшов через вихід на посадку та сів на рейс Scandinavian Airlines до Лос-Анджелеса.

Згідно з обвинувальним актом Очігави, члени екіпажу помітили його в літаку, тому що він пересувався між кількома незакріпленими місцями. Він також “попросив дві страви під час кожного прийому їжі, і в один момент спробував з’їсти шоколад, який належав членам екіпажу”. Один бортпровідник сказав, що він “намагався поговорити з іншими пасажирами рейсу, але більшість пасажирів ігнорували його”.

Очігаву зустріли прикордонні агенти США, коли літак приземлився в Лос-Анджелесі 4 листопада. Агентам не вдалося знайти жодних офіційних записів про нього на рейсі Scandinavian Airlines чи будь-якому іншому рейсі.

Він також не зміг показати візу, паспорт чи будь-який інший проїзний документ, необхідний для в’їзду до США. Обшукавши його сумку, чиновники знайшли як російське, так і ізраїльське посвідчення особи, які йому належали.

Офіційні особи звинуватили його в тому, що він надав “неправдиву та оманливу інформацію про свою поїздку до Сполучених Штатів”, зокрема спочатку сказав прикордонним агентам, що забув свій паспорт у літаку.

Очігава сказав прикордонникам, що, згідно з його звинуваченням, він “можливо мав квиток на літак… але не був впевнений”. Він також сказав, що не пам’ятає, як потрапив на рейс, стверджуючи, що не спав три дні.

Офіційний вирок Очігаві оголосять 5 лютого.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.