В США жінку, яка понад 40 років була ув’язнена за вбивство, визнали невинною
Джерело: The Guardian
Жінку зі штату Міссурі (США), яка 43 роки провела в тюрмі за звинувачення у вбивстві, визнали невинною, оскільки суддя знайшов “чіткі та переконливі” докази цього.

Фото: AP
63-річна Сандра Хемме була визнана винною та засуджена до довічного ув’язнення за вбивство в 1980 році працівниці бібліотеки Патриції Єшке в штаті Міссурі.
Однак тепер суддя округу Лівінгстон Райан Хорсман постановив, що “докази прямо” пов’язують вбивство Єшке з місцевим поліцейським, який пізніше потрапив до в’язниці за інший злочин і вже помер.
Суддя додав, що Хемме мають звільнити протягом 30 днів, якщо прокурори не вирішать повторно судити її.
“Ми вдячні Суду за визнання серйозної несправедливості, яку пані Хемме зазнала протягом понад чотирьох десятиліть”, — йдеться у заяві її адвокатів.
За їх словами, 20-річна Хемме проходила лікування від слухових галюцинацій, дереалізації та вживання наркотиків. Більшу частину свого життя, починаючи з 12 років, вона провела на стаціонарному психіатричному лікуванні.
Адвокати Хемме заявили, що поліція “використала її психічне захворювання та змусила її дати неправдиві заяви, коли вона була під дією заспокійливих та лікувалася антипсихотичними препаратами”.
- Суддя Оклахоми виправдав чоловіка, який провів 48 років у в’язниці за вбивство. Він став людиною, яка найдовше була за ґратами, не скоївши злочину.
Працівники Державного бюро розслідувань викрили масштабну схему розкрадання пального однієї з військових частин Миколаївської області.
Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що США не втручатимуться в конфлікт між Пакистаном та Індією, назвавши боротьбу між двома ядерними державами “по суті не нашою справою”.
9 травня Нова пошта закрила своє останнє відділення у місті Костянтинівка у Донецькій області, яке також працювало як пункт незламності.
Українські та молдовські правоохоронці ліквідували контрабандний канал постачання особливо небезпечного психотропу Alpha-PVP до Республіки Молдова.
СБУ викрила агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка шпигувала проти України. Це – перший подібний випадок в історії.