В Україні дівчина змінила свої ПІБ з «по батькові» на «по матері»

Джерело: Леся Литвиненко в Facebook

Леся Литвиненко розповіла, що коли її дочці виповнилося 16, вона змінила собі ПІБ – на Литвиненко Станіслава Лесіївна.

“Мабуть, в Україні це перша жінка з жіночим “по батькові”. Прізвище взяла свого справжнього батька, який її виховав. Ім‘я обрала те, яким я її хотіла назвати при народжені. Тільки по батькові викликає непорозуміння – “по батькові” має бути, а не “по мамкові””, – написала жінка.

Леся також розповіла, що виховання дитини є найскладнішим процесом.

“Знаєте, є багато чоловіків, які здатні запліднити, багато жінок, які здатні народити, проте не всі вони здатні виховати дорослу відповідальну людину. Мабуть, виховання є найскладнішим процесом у дорослішанні дітей”, – написала Леся.

Вона також зазначила, що її виховання вплинуло на вибір дівчини змінити “по батькові”, оскільки дочка “демонструє глибоку повагу саме до матері”.

“Мабуть, наші дискусії щодо біблійної нерівності вплинули на її світогляд. У Біблії жінки були товаром, і особисто мене це завжди обурювало, особливо в контексті родослівної. Жінка для своєї дитини робить все, жінка ладна вмерти за своє дитя і буквально вмирає при пологах. Чому в результаті так часто дитина носить ім‘я, яке їй дав батько, його прізвище та по батькові. То виходить, що жінка досі є “жертовною””, – написала мама дівчинки.

Леся також розповіла, що Станіслава – феміністка, тож вони багато пояснюють їй, що ““права жінок”, це не про “пісяти навстоячки”, це право бути рівною в соціальному житті та самостійно обирати життєвий шлях і нести відповідальність за свій вибір”.

Леся стала для своєї дитини “прикладом щасливої та сильної жінки”, проте вибір дівчини підтримав саме чоловік Лесі.

“Мені безмежно пощастило, коли я робила свій вибір вдруге і обрала такого інтелектуально сильного партнера. Для моєї доньки це взірець справжньої родини, коли стосунки щирі і чоловік поважає та підтримує дружину на найвищому рівні. Саме тому мій чоловік підтримав бажання Стасі обрати нові ПІБ. Я була проти, а він підтримав її”.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

Військовий священник ПЦУ розповів, що понад 20 українських військових змогли відвідати бій Олександра Усика завдяки його особистій підтримці. Спортсмен через свій благодійний фонд організував переліт, проживання, харчування та забезпечив найкращі місця біля рингу для учасників бойових дій.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома. 

У найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.