В Україні дрони змінили ситуацію на поле бою, як і танки під час Першої світової – WP

Джерело: The Washington Post

У війні в Україні безпілотники стають таким же ключовим фактором, як танки під час Першої світової війни, змінюючи тактику, стратегію та результати бою.

Різноманітність безпілотників над лінією фронту перешкоджає руху військ, ускладнюючи ворогові пересування та дії. Зокрема штурмові групи потерпають від дії безпілотників, які роблять сіру зону на полі бою справжньою “зоною смерті”.

Висока мобільність і відносно низька вартість дронів змінили динаміку війни, дозволяючи українським військам відстоювати позиції та завдаючи значних втрат ворожим силам. Однак російські сили також активно використовують дрони, що призводить до ескалації.

Експерти вважають, що ситуація нагадує блискавичну війну, де безпілотні апарати грають ключову роль у стратегічних діях та вирішенні важливих завдань. Проте така ситуація також призводить до значних ризиків для бійців, оскільки вони стають легкою мішенню для дронів.

За словами військових, на полі бою перебуває велика кількість дронів, і важко встановити, з якої сторони вони запущені. Така ситуація створює значні виклики для командування та планування операцій.

Попри це, безпілотники також стали важливим джерелом інформації та допомагають українським військам в умовах дефіциту боєприпасів. Проте важливо підкреслити, що безпека та захист бійців залишаються пріоритетними завданнями в умовах нових викликів, які виникають з поширеним використанням дронів у військових діях.

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.

24 червня усі обленерго застосовуватимуть графіки погодинних відключень протягом доби з 00:00 до 24:00.

Президент Володимир Зеленський поінформував про наслідки ворожих влучань по Харкову 23 червня. Станом на зараз відомо про одного загиблого, також є поранені.

США прийняли рішення зупинити постачання ракет Patriot іншим країнам, аби пришвидшити виконання замовлення України.