В Україні дрони змінили ситуацію на поле бою, як і танки під час Першої світової – WP

Джерело: The Washington Post

У війні в Україні безпілотники стають таким же ключовим фактором, як танки під час Першої світової війни, змінюючи тактику, стратегію та результати бою.

Різноманітність безпілотників над лінією фронту перешкоджає руху військ, ускладнюючи ворогові пересування та дії. Зокрема штурмові групи потерпають від дії безпілотників, які роблять сіру зону на полі бою справжньою “зоною смерті”.

Висока мобільність і відносно низька вартість дронів змінили динаміку війни, дозволяючи українським військам відстоювати позиції та завдаючи значних втрат ворожим силам. Однак російські сили також активно використовують дрони, що призводить до ескалації.

Експерти вважають, що ситуація нагадує блискавичну війну, де безпілотні апарати грають ключову роль у стратегічних діях та вирішенні важливих завдань. Проте така ситуація також призводить до значних ризиків для бійців, оскільки вони стають легкою мішенню для дронів.

За словами військових, на полі бою перебуває велика кількість дронів, і важко встановити, з якої сторони вони запущені. Така ситуація створює значні виклики для командування та планування операцій.

Попри це, безпілотники також стали важливим джерелом інформації та допомагають українським військам в умовах дефіциту боєприпасів. Проте важливо підкреслити, що безпека та захист бійців залишаються пріоритетними завданнями в умовах нових викликів, які виникають з поширеним використанням дронів у військових діях.

Кабінет Міністрів затвердив Порядок проведення призову громадян на військову службу. Починаючи з 18 липня, повістки до ТЦК матимуть змогу надсилати поштою. 

20 травня міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін відкрив засідання Контактної групи з питань оборони України, зазначивши у вступному слові головні теми зустрічі.

У березні російські військові авіаударами майже повністю знищили своє власне село Козинку, що розташоване в Бєлгородській області, внаслідок авіаударів. Як розповів біженець і парамедик російського походження під псевдонімом “Сталкер”, ЗС РФ зрівняли населений пункт через інформацію про, начебто, знаходження там українських диверсантів.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин – до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.