В Україні надали 100% право на «бронь» медикам і прокурорам — уряд

Джерело: постанова Кабінету Міністрів України

Уряд ухвалив зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану. Відповідно до постанови № 36 від 14 січня 2025 року, право на 100% “бронь” отримали всі військовозобов’язані медики та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Під бронювання підпадають медичні працівники, які працюють за основним місцем роботи в:

  • закладах охорони здоров’я державної та комунальної форми власності,
  • закладах громадського здоров’я,
  • установах судово-медичної та судово-психіатричної експертизи,
  • центрах крові.

Також 100% бронюванню підлягають усі військовозобов’язані прокурори САП.

Крім того, зміни торкнулися працівників Товариства Червоного Хреста України та інших українських неурядових організацій, які реалізують гуманітарні проєкти за кошти міжнародних партнерів. Тепер їхню кількість визначатиме Мінрозвитку, а не Мінреінтеграції, і вона не повинна перевищувати 50% військовозобов’язаних працівників.

Український історик, публіцист, колишній голова Українського інституту національної пам’яті, народний депутат Володимир В’ятрович розповів, як Москва здолала УПА.

Віцегубернатор Приморського краю Сергій Єфремов загинув внаслідок підриву автомобіля на міні. Вибух стався в Курській області під час повернення з бойового завдання. Разом із Єфремовим загинув ще один офіцер.

Через ракетний удар Росії по житловому будинку в Полтаві 1 лютого загинула співробітниця “Нової пошти” Олена Яворська разом з чоловіком Дмитром і 9-річною донькою Софійкою.

Працівники заводів на окупованій частині Луганської області не отримують заробітну плату та лікарняні виплати, що накопичуються з 2015 року.

Організувати фестиваль творчості для дітей з інвалідністю в 16 років, вчитися за кордоном і займати перші місця з трейл-орієнтування, захоплюватися комп’ютерними технологіями і співати від душі. Усе це вміють, можуть і практикують дівчата з інвалідністю.