В Україні немає законодавчих підстав для обмеження музики за мовною ознакою – Шмигаль
Джерело: відповідь Дениса Шмигаля на петицію
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відповів на петицію громадян, яка вимагає заборонити пісні російською мовою на стримінгових платформах, таких як Apple Music і Spotify. Шмигаль зазначив, що на сьогодні немає правових підстав для обмеження чи заборони музичних продуктів за мовною ознакою згідно з міжнародним правом, українським законодавством та правилами мовлення іноземних платформ.
“На сьогодні в міжнародному праві, українському законодавстві та у правилах мовлення іноземних платформ відсутні правові підстави для заборони або інших форм обмеження музичного продукту за мовною ознакою. Проте з метою забезпечення інформаційної та національної безпеки України існує необхідність удосконалення нормативної та законодавчої бази, зокрема шляхом запровадження заходів, спрямованих на обмеження вільного поширення контенту країни-агресора, зокрема музичних творів, пісень, музичних відеокліпів тощо”, – йдеться у відповіді на петицію.
Прем’єр-міністр повідомив, що для розв’язання цього питання в країнах Європейського Союзу набули чинності Акти про цифрові послуги (Digital Services Act – DSA) та про цифрові ринки (Digital Markets Act – DMA). Ці закони спрямовані на зменшення системних ризиків та загроз демократичним процесам у країнах ЄС, а також на забезпечення прав громадян та свободи слова.
Також відзначено, що з огляду на суспільний інтерес до питання, порушеного в петиції, Міністерству культури та стратегічних комунікацій разом з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством юстиції доручено додатково опрацювати це питання.
- Пісні російського репера Алішера Моргенштерна очолили ТОП-10 Apple Music в Україні. Днями він випустив новий альбом “ALISHER” — усі п’ять пісень з нього потрапили на перші місця рейтингу.
Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.
Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.
Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.
У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.
Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.