В Україні продовжили заборону на експорт солі, газу та золота у 2025 році
Джерело: постанова на урядовому порталі
Кабінет Міністрів України затвердив перелік товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню та квотуванню у 2024 році, а також продовжив заборону на експорт окремих товарів до 2025 року. Серед таких товарів – сіль, природний газ українського походження, золото, срібло та брухт дорогоцінних металів.
Уряд зазначив, що такі обмеження запроваджено для запобігання дефіциту важливих товарів на внутрішньому ринку. Наприклад, дефіцит харчової солі виник після окупації Соледара російськими військами, через що вирішено продовжити режим ліцензування та квотування експорту солі. Заборони будуть переглядатися після стабілізації внутрішнього ринку.
Ліцензуванню підлягатимуть також експорт коксівного вугілля марки “К”, мазуту та окремих видів агропродукції. Зокрема, зернові та олійні культури до Болгарії, Румунії, Словаччини, Угорщини та Польщі експортуватимуться за встановленими квотами. Аналогічний режим передбачено для експорту цукру та м’яса птиці до країн ЄС.
Що ж до імпорту, уряд передбачив квоти та ліцензування на озоноруйнівні речовини, фторовані парникові гази, а також товари, які можуть їх містити.
- Кабінет Міністрів України затвердив проєкт змін до законодавства, який передбачає заміну терміну “мови меншин” на “міноритарні мови” та виключення російської й білоруської мов з переліку тих, на які поширюється Європейська хартія регіональних або міноритарних мов.
- Кабмін зобов’язав енергетичні компанії встановлювати пільгові зафіксовані тарифи на електроенергію для мешканців багатоквартирних будинків, які не мають теплопостачання чи газифікації, зауважив представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.
- Кабмін України ухвалив рішення автоматично продовжити чинні бронювання через російську кібератаку на державні реєстри.
Співачка Мадонна розповіла про свій конфлікт з Universal Studios через біографічний фільм про неї.
У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.