В Україні у межах розмінування обстежили 47% пріоритетних сільгоспземель
Джерело: Міністерство економіки
На сьогодні в Україні у межах розмінування обстежено понад 47% сільгоспземель, які запланували повернути до господарської експлуатації. Загалом з початку 2023 року обстежено понад 225 тисяч гектарів земель.
Протягом останнього тижня обстежено понад 5 тисяч гектарів таких земель. Серед них 4,2 тис. га – на Херсонщині, а решта – у Миколаївській та Харківській областях.
“У цілому на сьогодні обстежено вже понад 47% сільгоспземель, які запланували повернути до господарської експлуатації в першу чергу. Зокрема, в Харківській області – понад 28%, у Херсонській – 48%, у Миколаївській – понад 79%”, – йдеться у повідомленні.
До господарської експлуатації повернуто близько 170 тисяч гектарів земель.
Затверджений план на чотири роки охоплює проведення оглядів, очищення та розмінування понад 470 тисяч гектарів сільгоспземель.
- Глава українського уряду Денис Шмигаль спрогнозував, скільки часу знадобиться для розмінування усієї території України.
- 10 жовтня міністерка економіки Юлія Свириденко та міністр внутрішніх справ Хорватія Давор Божинович за присутності прем’єр-міністра країни Андрея Пленковича підписали міжурядову угоду про співробітництво у сфері розмінування.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.