В Україні вступає у дію заборона стосовно електронних сигарет

Джерело: пресслужба Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

З 11 липня набувають чинності норми Закону № 1978, якими вноситься чимало змін до антитютюнового законодавства, зокрема щодо заборони виробництва (крім виробництва для експорту), оптової та роздрібної торгівлі та імпорту для реалізації на території України ароматизованих сигарет.

Передбачений штраф за порушення – 20 000 грн, у разі повторного здійснення правопорушення –  50 000 грн.

Окрім цього, законом встановлюється заборона реклами та стимулювання продажу тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них. Також передбачено штраф за їхню реалізацію особам, які не досягли 18 років, у розмірі 1020 грн, а у разі повторного протягом року порушення – 10 200 грн.

Щобільше, забороняється куріння з використанням пристроїв для нагріву в усіх громадських місцях та приміщеннях за аналогією з курінням звичайних сигарок.

Зазначається, що тютюнові вироби, електронні сигарети, рідини, що використовуються в електронних сигаретах, а також пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, введені в обіг до набрання чинності відповідними положеннями цього Закону, знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання, але не довше 12 місяців з дня набрання чинності цим Законом.

У пресслужбі нагадали, що з квітня 2023 року відновлено контроль за дотримання антитютюнового законодавства. Так, підставами для проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері антитютюнового законодавства є: самостійне звернення субʼєкта господарювання; доручення прем’єр-міністра України і звернення фізичної особи.

  • У квітні Бюро економічної безпеки на Львівщині спільно з СБУ та прокуратурою передали 30 тисяч електронних сигарет вартістю понад 10 млн грн до військових частин Збройних Сил України.
  • 29 червня Верховна Рада України підтримала у другому читанні та в цілому законопроєкт №8287, яким передбачається запровадження з 1 січня 2026 року електронної акцизної марки та створення цифрової системи простежуваності “еАкциз”.
  • Раніше к Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) заявили, що година куріння кальяну завдає такої ж шкоди, як і сто викурених цигарок.
  • Дослідження свідчить, що електронні сигарети можуть спричинити навіть більше пошкодження ДНК, ніж куріння тютюнових виробів.

4 грудня міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.

Збройовий концерн Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро.

У Центрі національного спротиву попередили, що росіяни намагаються взяти під контроль тимчасово захоплені території України, тож нині продовжують шукати членів українське підпілля.

Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії, у Селлафілді, був зламаний кібергрупами, тісно пов’язаними з Росією та Китаєм. Розслідування показало, що це розкриття інформації та її потенційні наслідки постійно приховувалися старшим персоналом великого сховища ядерних відходів.

На COP28 країни G7+ та Україна започаткували Партнерство з чистої енергетики для підтримки сталого відновлення та реконструкції України.