В Україні викрили найбільшу схему підробки акцизів: усіх трьох фігурантів взяли під варту

Джерело: Харківська обласна прокуратура

На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі.

За процесуального керівництва Харківської окружної прокуратури Харківської області повідомлено про підозру трьом особам у виготовленні та зберіганні з метою збуту підроблених марок акцизного податку та голографічних захисних елементів в особливо великому розмірі (ч. 3 ст. 199 КК України).

За даними слідства, мешканець Харківщини спільно з двома громадянами Туреччини організував у селищі Коротич підпільне виробництво акцизних марок. Для цього фігуранти придбали й встановили масштабне професійне друкарське обладнання.

Готову підроблену продукцію зберігали у великих обсягах для подальшої реалізації на території України. За оперативними даними, вона використовувалася виробниками підакцизної продукції — передусім алкоголю.

Під час обшуків правоохоронці вилучили майже 5 мільйонів підроблених марок акцизного податку. За попередніми оцінками, вартість контрафакту перевищує 1,7 млн гривень.

Зауважується, що викрита схема є найбільшою в Україні за масштабами виробництва.

У прокуратурі наголосили, що така діяльність становила реальну загрозу для здоров’я населення, адже дозволяла легалізувати фальсифікований алкоголь, замаскований під продукцію відомих брендів.

За клопотанням сторони обвинувачення суд взяв усіх трьох підозрюваних під варту. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

За даними синоптиків у середу, 16 липня, частину областей накриють опади.

Пізно ввечері 15 липня російські війська атакували Кривий Ріг. Після ракетного обстрілу місті вирує пожежа, попередньо, є постраждалі.

Упродовж першого півріччя 2025 року українці придбали 22 тисячі вживаних легкових автомобілів, імпортованих зі США.

Понад 17 мільйонів курей більше не утримуються у клітках – Швеція досягла цього без законодавчих заборон, а завдяки суспільному тиску, свідомому споживанню та корпоративній відповідальності.

14 липня у Кишиневі стартував установчий семінар міжнародного проєкту, присвяченого збереженню та сталому управлінню Дністром — однією з головних транскордонних річок Східної Європи. Захід відкрив новий етап українсько-молдовської співпраці у водному секторі.