В Україні випробовують машину для розмінування: як ця техніка полегшить роботу саперів

Джерело: Міноборони

Українське підприємство A3tech отримало дозвіл на випробування важкої машини для розмінування DOK-ING MV-10. Її частково зібрали і локалізували на території нашої держави.

Як підтвердили у Міноборони, після підтвердження сертифікату на згадану техніку компанія-виробник матиме змогу налагодити серійне виробництво, а також проходити якісне сервісне обслуговування.

“Важкі машини для розмінування суттєво прискорюють очищення територій та підвищують безпеку персоналу, який працює в полі. Вони довели свою ефективність в Харківській області та на півдні України. Вже зараз робочий орган для цих машин на 40% виготовляється в Україні, а до кінця року цей показник планують довести до 100%”, – прокоментувала перша віцепрем’єр-міністерка економіки України Юлія Свириденко. 

На що ж здатна MV-10? Вона успішно пройшла випробування в умовах ущільненого грунту та піску, може очищувати ділянку від рослинності заввишки до двох метрів та діаметром стовбура понад 10 сантиметрів.

DOK-ING MV-10важка машина для розмінування з подвійним робочим комплектом: ланцюговим механізмом та фрезою. Здатна витримувати підрив протитанкової міни. Використовується для очищення територій від різних типів мін та вибухонебезпечних предметів. MV-10 може очищувати до 3000 м2 площі за годину. Може працювати як на рівнинній поверхні, так і на схилах.

  • У Німеччині заявили, що вони не мають можливості надати Україні більше ніж три системи протиповітряної оборони Patriot. Берлін може надати лише таку кількість ЗРК, яка є чвертю від загальних запасів цих систем у країні, додав міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

 

Російські сили наблизилися до міста Покровськ у Донецькій області на відстань до 10 кілометрів. Про це повідомив керівник пресслужби 14 бригади Нацгвардії України “Червона калина” Микола Коваль.

Організація ЮНЕСКО ухвалила застосування в екстреному порядку механізму “спеціального моніторингу” щодо Будинку Державної промисловості у Харкові. Україна стане першою країною, де застосують механізм спецмоніторингу. 

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск на спільному з президентом Франції Емманюелем Макроном брифінгу заявив, що наразі Польща не планує відправляти свої війська в Україну.

Обраний президент США Дональд Трамп під час передвиборчої кампанії був переконаний, що здатен забезпечити мирну угоду між Україною та Росією всього за 24 години, проте тепер визнає, що це складніше, ніж він стверджував.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібно дати запрошення в НАТО, хоч і визнав, що країна не стане членом Альянсу до закінчення війни.