В Україні запрацює новий стандарт напруги в електромережі – НКРЕКП

Джерело: постанова НКРЕКП

В Україні вже з 1 липня запрацює оновлений стандарт напруги в електромережах – 230/400 вольт замість 220/380 вольт, свідчить постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Відтак, з 1 липня почнуть діяти європейські підходи до визначення параметрів якості електроживлення, зокрема — перехід на номінальну напругу 230/400 В.

Одне з ключових нововведень — встановлення чітких меж допустимого відхилення напруги: від 207 до 253 В (±10% від номінального значення 230 В).

Раніше у Комісії прокоментували, що ці зміни позитивно вплинуть на якість електропостачання. Стабільна напруга зменшить ризики пошкодження побутової техніки, чутливої до коливань, а також знизить потребу у додаткових засобах захисту, таких як стабілізатори. Крім того, це сприятиме підвищенню енергоефективності — електроприлади зможуть працювати в оптимальному режимі, без перевантажень і втрат потужності.

  • Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила нові тарифи для Укренерго на 2025 рік.
  • НЕК “Укренерго” отримала перший трансформатор у межах проєкту REPOWER, що реалізується за підтримки Світового банку. Як повідомляється, трансформатор призначений для підстанції напругою 750 кВ і сприятиме підвищенню надійності передачі електроенергії до мереж обленерго.

За даними синоптиків, у неділю, 28 червня, в більшості областей України утримається спекотна погода.

Унаслідок російської атаки на Київ у ніч на 28 червня постраждало двоє людей. Найбільше пошкоджень зафіксовано в Дарницькому районі, де виникло кілька пожеж.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.