В Україні запрацює система електронної нотифікації інформації про косметичну продукцію

Джерело: МОЗ України

В Україні запрацює електронна система надання інформації про косметичну продукцію.

Ринок косметичних засобів в Україні динамічно зростає, що відповідає світовим тенденціям та зумовлює актуальність забезпечення якості та безпеки цих продуктів. Приведення законодавства України у сфері обігу косметичної продукції у відповідність із нормами законодавства ЄС створить умови для виготовлення більш безпечної та конкурентоспроможної продукції та сприятиме усуненню бар’єрів у торгівлі з країнами ЄС.

Раніше постановою Кабінету міністрів від 20 січня 2021 № 65 затверджено Технічний регламент на косметичну продукцію, розроблений на основі Регламенту Європейського парламенту.

Цей регламент набирає чинності 3 серпня 2024 р. із запровадженням перехідного періоду для операторів ринку косметичної продукції до 3 серпня 2026 року.

З метою встановлення механізму надання інформації про косметичну продукцію прийнято Порядок нотифікації (надання) інформації про косметичну продукцію.

Вказаним документом визначено механізм надання інформації в системі електронної нотифікації (надання) інформації про косметичну продукцію, що має засвідчувати відсутність заборонених до використання складових.

Зокрема, передбачається, що відповідальна особа до введення в обіг косметики вносить до системи в електронній формі інформацію про неї, а саме:

  • категорія;
  • найменування;
  • країна походження;
  • дані контактної особи;
  • статус надання на ринку;
  • графічний файл маркування;
  • відсутність у складі косметичного продукту речовин, які класифікуються як канцерогенні, мутагенні або токсичні;
  • засвідчення факту використання речовин, дозволених до використання;
  • наявність у складі косметичного продукту наноматеріалів;
  • назва рецептури тощо.

У відомстві зазначили, що систему електронної нотифікації інформації про косметичну продукцію розроблено з урахуванням найкращих європейських практик за аналогією з CPNP (Європейський Портал повідомлень про косметичні продукти).

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.