В Україні запустили платформу, завдяки якій кожен українець самостійно може зібрати дрон
Джерело: міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Telegram
В Україні запустили платформу “Житомирський дрон”, за допомогою якої українці матимуть змогу самостійно збирати власні FPV-дрони для військових.
Для цього потрібно авторизуватися через “Дія.Підпис” на платформі “Житомирський дрон”, яку запустила Житомирська міська рада. Це майданчик, який об’єднує інженерів, постачальників, логістів та донаторів, щоб БпЛА стало ще більше.
Авторизація потрібна через “Дія.Підпис”, щоб лише українці мали доступ до платформи. Також при реєстрації ви автоматично отримуєте позивний, аби приховати особисті дані.
На ній можна пройти онлайн-навчання, вибрати дрон, який хочете зібрати, і передати його на тестування.
Якщо тестування успішне, дрон поїде на фронт, а ви зможете переглянути, як безпілотник відпрацював по російських цілях.
Також можна задонатити на дрони або стати постачальником запчастин, на платформі є необхідний перелік. Тобто інженери зможуть замовляти у вас деталі для своїх дронів.
Як зазначив очільник Мінцифри, це перша платформа в Україні, яка тестує, забезпечує логістику доставлення на передову та частково компенсує вартість дрона: якщо ви мешканець Житомирської громади, то можете отримати 6 тисяч гривень компенсації за зібраний дрон.
До проєкту можуть долучатися інші громади та міста — і також частково компенсувати своїм жителям вартість зібраного дрона, для цього на головній сторінці необхідно вибрати “Стати партнером проєкту”.
“FPV-дрони уже показали свою ефективність на фронті. “Пташки” допомагають прицільно знищувати ворога та зберігати життя наших військових. Долучайтеся до ініціативи й знищуйте ворога майже своїми руками”, – наголосив Михайло Федоров.
- Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, завдяки благодійному показу вистави “Конотопська відьма”, зібрав 1 770 000 гривень на безпілотники для українських військових.
- У межах проєкту “Армія дронів” на фронт доправили понад 900 БпЛА. Здебільшого вони були вітчизняного виробництва.
- За результатами мегазбору “Можем павтаріть!” Фонд Сергія Притули, Сергій Стерненко та Ігор Лаченков спільно зібрали 177 004 892,88 гривні на далекобійні безпілотники “Морок” для українських оборонців.
У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.
15 грудня шість років тому постала Православна Церква України. Пʼятий президент Петро Порошенко показав історичні світлини Собору.
В окупованій Новій Каховці спостерігається загострення проблеми з безпритульними тваринами. За даними активістів руху “Жовта стрічка”, окупаційна адміністрація припинила програми зі стерилізації вуличних котів і собак, які діяли з 2020 року.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц знову відмовив Україні у постачанні Taurus, назвавши можливість такого рішення “помилкою”.
Українські війська відновили втрачені позиції під Вовчанськом, тоді як росіяни просунулися поблизу Торецька, Покровська, Курахового, Роботиного та на Курщині.