В Україні збільшилася кількість цивільних жертв на 57% – звіт HRW
Джерело: звіт Human Rights Watch
З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.
Росія скоює воєнні злочини, здійснюючи невибіркові та непропорційні атаки по мирному населенню. Правозахисники закликають дипломатів та переговорні уряди наполягати на повазі до гуманітарного права і негайному припиненні обстрілів цивільних об’єктів.
Російські атаки вбивають і калічать усе більше мирних жителів, зокрема жінок і дітей, — наголосила Белкіс Вілле, директорка відділу кризових ситуацій Human Rights Watch. — Переговорники повинні вимагати негайного припинення навмисних ударів по цивільних.
Human Rights Watch детально проаналізувала чотири атаки з лютого по квітень 2025 року, які забрали життя щонайменше 47 цивільних і поранили понад 180 осіб. В усіх випадках виявлено порушення принципу розмежування цивільних і військових цілей, а також непропорційності завданих збитків.
Одним із найтрагічніших випадків став удар 4 квітня по парку в Кривому Розі, який забрав життя 20 осіб, серед них 9 дітей, та поранив 73 особи, включно з тримісячною дитиною. Це стало найкривавішою атакою на дітей з початку повномасштабного вторгнення Росії, відзначає Управління ООН з прав людини.
Російські сили не попереджали населення про атаки, що є додатковим порушенням міжнародних норм. За перші чотири місяці 2025 року кількість цивільних жертв зросла на 57% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Human Rights Watch закликає міжнародне співтовариство підтримувати розслідування та судове переслідування воєнних злочинців, наголошуючи, що амністія для винних є неприйнятною.
- Згідно зі звітом Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, квітень став найсмертоноснішим серед цивільних в Україні з вересня 2024 року: щонайменше 209 людей загинули, ще 1146 зазнали поранень.
- Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах.
- З 1 червня по 31 серпня 2024 року через війну Росії в Україні загинуло щонайменше 589 цивільних, ще 2685 поранено, згідно зі звітом Управління верховного комісара з прав людини ООН.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.