В Україні змінили порядок тримання військовополонених: табори функціонуватимуть як виправні колонії для засуджених полонених

Джерело: Міністерство юстиції України
Кабінет міністрів України прийняв постанову, відповідно до якої вносяться зміни до Порядку тримання військовополонених.
Відтак, зміни передбачають, що:
1) у період воєнного стану в Україні та протягом двох років після його припинення чи скасування табори для тримання військовополонених виконують функції виправних колоній щодо військовополонених, засуджених до позбавлення волі на певний строк або до довічного позбавлення волі;
2) тримання засуджених військовополонених здійснюється окремо від інших військовополонених відповідно до норм міжнародного гуманітарного права.
У відомстві пояснили, що вказані зміни внесено з метою приведення положень Порядку у відповідність до закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування установ виконання покарань та установ попереднього ув’язнення в період воєнного стану”.
Нагадаємо, що в Україні функціонує спеціальний табір для військовополонених, де утримуються ті з них, щодо яких немає очікувань щодо обміну.
“Завдяки обмінам кількість військовополонених природно зменшується. Тому потреби створювати нові місця для утримання російських військовополонених немає. Усі вони утримуються на належному рівні, відповідно до стандартів, встановлених міжнародними договорами”, – зазначила заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька.
- Омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив про заяву Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), у якій наголосили, що правда про загибель українських військовополонених в Оленівці має бути оприлюднена, а винні – понести відповідальність.
- 16 серпня на Донеччині, у так званій “ДНР”, полонених бійців бригади “Азов” Павла Артеменка та Антона Романюка окупанти засудили до 24 років ув’язнення із відбуванням у виправній колонії суворого режиму.
- РФ активізувала використання полонених українських військовослужбовців для своєї пропаганди.
У вівторок, 24 червня, ворог атакував ударними дронами типу Shahed територію одного з навчальних центрів Сухопутних військ Збройних Сил України.
Унаслідок російського удару по Дніпропетровщині вдень 24 червня був пошкоджений пасажирський потяг №52, що рухався з Одеси до Запоріжжя.
Військово-Морські Сили ЗСУ знищили катер Чорноморського флоту РФ разом із десантом, який прямував уздовж західного узбережжя Херсонщини.
Арсенал українських НРК поповнився безпілотним наземним комплексом DODGER, котрий виконує логістичні та тактичні завдання – від евакуації поранених до мінування позицій.
Уряд Росії у 2025 році має намір закуповувати алмази коштом держбюджету, щоб підтримати російську держкорпорацію “Алроса”, котра втратила експортні постачання через західні санкції.