В українському прокаті фільм «20 днів у Маріуполі» став найкасовішим

Джерело: український кінодистриб’ютор “Артхаус Трафік”
В українському прокаті найкасовішим документальним кіно стала стрічка воєнного кореспондента Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”. За чотири дні вона зібрала понад 530 тисяч гривень.
Нині в Україні триває показ фільму.
“Los Angeles Times назвав цей фільм “надзвичайно важливим”. Глядачі, що подивились його цього вікенду у кіно, довели це. Дякуємо вам за підтримку”, — йдеться у повідомлені.
Фільм створили міжнародні журналісти Associated Press, які перебували в оточеному окупантами Маріуполі. Вони показали російську облогу міста від самого нападу уранці 24 лютого 2022 року.
Мстислав Чернов має досвід у Сирії, Нагірному Карабасі, Лівії, Іраку, Секторі Газа, Афганістані тощо. Він є воєнним кореспондентом, фотографом, відеографом і письменником.
Ще до створення картини залучили фотографа Євгена Малолєтку, продюсерку й журналістку Василісу Степаненко. Усі троє за роботу в Маріуполі отримали Пулітцерівську премію, яка вважається найпрестижнішою в галузі журналістики.
- Фільм Ахтема Сеітаблаєва “Мирний-21” увійшов у десятку найпопулярніших стрічок українського Netflix. Стрічка вибилася в лідери за кількістю переглядів.
- На американській стримінговій платформі Netflix з’явилася українська історична драма “Чорний ворон”. Режисером стрічки є Тарас Ткаченко.
Сейм Польщі заборонив вхід на територію парламенту євродепутату Гжегожу Брауну, відомому своїми антиєвропейською та антиукраїнською риторикою.
Увечері 13 червня в Івано-Франківську двоє невідомих напали на військовослужбовця, побили його та втекли.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 червня. Від початку доби на фронті відбулося 175 бойових зіткнень.
У результаті ДТП за участю автобуса у Франції загинули троє українців, ще двоє людей у важкому стані.
У день, коли президент США Дональд Трамп проводить військовий парад у Вашингтоні та святкує свій день народження, мільйони американців вийдуть на загальнонаціональні протести проти, як вони вважають, його авторитарного стилю правління. Рух “No Kings” (Без королів) виступає проти надмірної концентрації влади в руках президента.