В українському прокаті фільм «20 днів у Маріуполі» став найкасовішим
Джерело: український кінодистриб’ютор “Артхаус Трафік”
В українському прокаті найкасовішим документальним кіно стала стрічка воєнного кореспондента Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”. За чотири дні вона зібрала понад 530 тисяч гривень.
Нині в Україні триває показ фільму.
“Los Angeles Times назвав цей фільм “надзвичайно важливим”. Глядачі, що подивились його цього вікенду у кіно, довели це. Дякуємо вам за підтримку”, — йдеться у повідомлені.
Фільм створили міжнародні журналісти Associated Press, які перебували в оточеному окупантами Маріуполі. Вони показали російську облогу міста від самого нападу уранці 24 лютого 2022 року.
Мстислав Чернов має досвід у Сирії, Нагірному Карабасі, Лівії, Іраку, Секторі Газа, Афганістані тощо. Він є воєнним кореспондентом, фотографом, відеографом і письменником.
Ще до створення картини залучили фотографа Євгена Малолєтку, продюсерку й журналістку Василісу Степаненко. Усі троє за роботу в Маріуполі отримали Пулітцерівську премію, яка вважається найпрестижнішою в галузі журналістики.
- Фільм Ахтема Сеітаблаєва “Мирний-21” увійшов у десятку найпопулярніших стрічок українського Netflix. Стрічка вибилася в лідери за кількістю переглядів.
- На американській стримінговій платформі Netflix з’явилася українська історична драма “Чорний ворон”. Режисером стрічки є Тарас Ткаченко.
Глава фракції “Євросолідарності” Петро Порошенко під час зустрічі з міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським закликав до зміцнення “повітряного щита” над Україною.
У віці 63 років пішов з життя американський актор Чед Макквін, відомий роллю у фільмі “Малюк-каратист”.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі назвав ядерні погрози Росії “пилом в очі” і зазначив, що такі заяви є звичною стратегією Володимира Путіна. Леммі зробив таку заяву під час свого виступу, коментуючи останні загрози з боку російського лідера щодо можливого використання ядерної зброї.
Власник соціальної мережі X Ілон Маск назвав австралійський уряд “фашистами” через законодавчу ініціативу карати інтернет-платформи за поширення дезінформації.
Майже кожна четверта дитина у світі зіштовхнулася з впливом війни напряму, у той час, коли 67% дітей постраждали внаслідок непрямих наслідків. Такі дані були оприлюднені під час четвертого Саміту перших леді та джентльменів у Києві, де представили результати дослідження “Захист дитинства: виміри безпеки для молодого покоління”.