В Укргідрометцентрі не підтвердили, що на Україну насувається «хмара пилу»

Джерело: Укргідрометцентр

Станом на 11 лютого в атмосфері над Україною пил не зафіксовано, а найближчими днями умови для його надходження з інших регіонів також відсутні. В Укргідрометцентрі заявили, що інформація про забруднення повітря, яку показує інтернет-сервіс Ventusky, не відповідає дійсності.

У відомстві пояснили, що такі застосунки використовують чисельні моделі, які базуються на глобальних базах даних і не оновлюються миттєво. Для прогнозування забруднення повітря система Ventusky бере інформацію про основні джерела викидів із баз EDGAR та CAMS, які востаннє оновлювали дані щодо України понад 11 років тому.

Через це алгоритм сервісу досі вважає активними підприємства, які вже припинили роботу або були зруйновані внаслідок війни. Наприклад, на карті Ventusky забруднення прогнозується поблизу “Азовсталі” та Новокаховського електромашинобудівного заводу, хоча ці підприємства нині не працюють.

Фахівці гідрометцентру зазначають, що загалом в Україні багато заводів і електростанцій зупинилися, проте система цього не враховує й продовжує відображати фіктивні викиди. Водночас у зв’язку з безпековими ризиками Україна не може оновлювати дані про працюючі підприємства, їхні потужності й типи викидів, оскільки ця інформація може бути використана у воєнних цілях.

Укргідрометцентр закликає громадян не довіряти прогнозам забруднення з неофіційних джерел, зокрема з Ventusky. У відомстві наголошують, що найбільш правдивими є фактичні вимірювання з наземних постів та супутниковий моніторинг, які не фіксують наявності пилу в атмосфері над Україною.

Ізраїльсько-німецький комік Шахак Шапіра висміяв Будапештський меморандум, за яким Україна відмовилась від ядерної зброї у 1994 році.

В одній з приватних стоматологій Києва під час лікування зубів помер 7-річний хлопчик.

Результати опитування The Guardian показали, що кожен п’ятий американець планує назавжди відмовитись від компаній, які змінили свою політику відповідно до вимог президента США Дональда Трампа.

Найбільші військові держави Європи, що входять до НАТО, розробляють плани щодо поступового взяття на себе більшої відповідальності за оборону континенту замість США.

Журналісти “Голосу Америки” та їхні профспілки подали до суду на адміністрацію Трампа, заявивши, що закриття інформаційних агентств, які фінансуються США, порушує право працівників на свободу слова, передбачене конституцією Сполучених Штатів.