В ЄС продовжили санкції за розповсюдження та застосування хімічної зброї ще на три роки

Джерело: пресслужба Ради ЄС

9 жовтня Рада Європейського Союзу продовжила режим санкцій проти розповсюдження та використання хімічної зброї на три роки до 16 жовтня 2026 року, а також обмежувальні заходи проти фізичних та юридичних осіб ще на рік, до 16 жовтня 2024 року.

Нині обмежувальні заходи застосовано до 25 осіб та трьох юридичних осіб. Санкції передбачають заморожуванню активів, а особам і організаціям ЄС забороняється надавати їм кошти, фінансові активи чи економічні ресурси. Крім того, на осіб поширюється заборона в’їзду на територію ЄС.

Зауважується, що режим санкцій спрямований на сприяння зусиллям ЄС щодо протидії розповсюдженню та використанню хімічної зброї, а також на підтримку Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення та використання хімічної зброї та про її знищення.

Рішення набуває чинності наступного дня після його публікації в Офіційному журналі ЄС.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.