«Вагнерівці» стратили двох британських волонтерів на Донеччині – Sky News

Джерело: Sky News

За даними ЗМІ, двоє британських велоцентрів – 28-річнй Кріс Перрі та 47-річний Ендрю Бегшоу – які зникли безвісти у січні 2023 року, були страчені найманцями ПВК “Вагнер”.

Перрі та Бегшоу зникли під час евакуації цивільних жителів Соледара на Донеччині. У той час навколо міста тривали запеклі бої.

Вважається, що за час перебування на Донеччині обидва врятували сотні життів, рятуючи людей з-під завалів у щойно звільнених населених пунктах.

Коли вони зникли безвісти, МЗС Великої Британії заявило, що волонтери були вбиті артилерійським снарядом, але родина Бегшоу заявила, що результати розтину свідчать про іншу смерть.

“Вони були страчені”, – сказав Філіп Бегшоу, батько Ендрю.

За словами чоловік, результати розтину тіла Ендрю свідчать про те, що у його сина стріляли двічі: у тулуб та у голову.

Філіп Бегшоу додав, що спілкувався з українцями, які назвали це “класичним стилем” страти “вагнерівцями”.

Щодо Кріса Перрі, то, додав Філіп Бегшоу, його поранення були фактично ідентичними. Родина Перрі не коментує заяви Бегшоу.

Через кілька днів після зникнення волонтерів лідер ПВК “Вагнер” Євген Пригожин опублікував фотографію, на якій, ймовірно, було видно паспорти з іменами Бегшоу та Перрі.

Після смерті сина Філіп Бегшоу та його дружина Сью збирали гроші для України через меморіальний фонд його імені.

“Ми дуже, дуже пишаємося ним. Ми справді пишаємося тим, що він був собою, він не порівнював себе ні з ким, він просто робив те, що вважав правильним”, – сказала Сью Бегшоу.

  • Суд Казахстану засудив мешканця Карагандинської області Олексія Шомполова до шести років та восьми місяців колонії за участь у війні РФ проти України у складі ПВК “Вагнер”.

Станом на 23 липня віцепрезидентка США Камала Гарріс, після пропозиції її кандидатури Байденом на вибори президента від демократів, вже встигла зібрати 100 мільйонів доларів на передвиборчу кампанію.

Вчені виявили, що хімічна реакція на дні океану може створювати кисень без живих організмів, змінюючи уявлення про його виробництво.

Росія зосередила близько 90 000 військових у Запорізькій області, але цих сил недостатньо для просування, що призводить до переважно позиційних боїв на півдні. Про це розповів речник оперативного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій.

Іран розширив два головні об’єкти з виробництва балістичних ракет. Це сталося після угоди від жовтня 2022 року, в межах якої Тегеран нібито погодився постачати ці ракети Росії.

У вівторок, 23 липня, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Державним секретарем Святого Престолу кардиналом Пʼєтро Пароліном.