«Вагнерівці» в Малі втратили найдосвідченіших найманців – Reuters
Джерело: Reuters
Серед десятків найманців ПВК “Вагнер”, ліквідованих під час бою з повстанцями-туарегами в Малі в липні, були ті, що вижили під час відряджень в Україну, Лівію та Сирію.
Як розповіли у виданні, втрата таких досвідчених найманців демонструє, на скільки служба військовим хунтам у різних країнах може бути небезпечною.
За словами шістьох офіційних осіб та експертів, які працюють в регіоні, ліквідація найманців у Малі змусила сумніватися у здатності Кремля впоратися краще з ситуацією в цій країні, ніж війська ООН, нещодавно вислані хунтою.
Reuters вдалося ідентифікувати 23 “вагнерівців”, які зникли безвісти, і двох інших, узятих у полон туарегами. Зокрема, журналісти встановили, що кілька найманців брали участь в облозі українського Бахмута. Інші служили в Лівії, Сирії та інших місцях. Деякі з них були колишніми російськими солдатами.
Зазначається, що після смерті ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина в серпні 2023 року його найманці приєдналися до групи під назвою Африканський корпус при міноборони РФ, “щоб боротися за справедливість та інтереси Росії”.
“Вагнер” визнав серйозні втрати в Малі, але не назвав цифр. Малійська армія, яка воювала разом із росіянами, також не назвала втрат. Водночас повстанці-туареги, які борються за незалежність країни, заявили, що вбили 84 росіянина і 47 малійців.
- Військові правлячої в Малі хунти здійснили удар по невеликому місту під контролем повстанців-туарегів із CSP, в результаті вбивши щонайменше 21 цивільного, включаючи 11 дітей. За даними джерел видання, це була схвалена і спланована Росією операція “відплати” за знищення колони урядових військ і бійців ПВК “Вагнер” наприкінці липня.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.