Вчені створили систему штучного інтелекту, здатну прогнозувати смерть

Джерело: Nature

Дослідники з Технічного університету Данії розробили систему на основі штучного інтелекту, яка здатна передбачати смерть людей.

У межах боротьби з важкими захворюваннями ця система інтегрує всі медичні дані про життя людини, щоб якомога точніше вгадати, що може спричинити її смерть.

“Наша робота дозволяє відкривати механізми, які потенційно можуть впливати на життя людей, а також можливості для персоналізованого втручання, де це доречно”, – пояснили науковці.

Як розповіли у виданні, для розробки штучного інтелекту під назвою Life2vec фахівці використали модель ChatGPT. Так, науковці інтегрували в свою модель медичні та соціальні дані шести мільйонів данців, такі як візити до лікаря, історія хвороби та соціальне становище, за період з 2008 по 2020 рік.

Після розробки бази даних данські дослідники випробували її на групі людей, які померли у віці від 35 до 65 років, половина з яких померла між 2016 і 2020 роками. Метою штучного інтелекту було визначити причину їхньої смерті на основі їхнього життя.

При цьому вчені зауважили, що цей штучний інтелект не має на меті передбачати долю, а першочергово покликаний запобігти серйозним захворюванням і причинам передчасної смерті, або, принаймні, тим, яких можна було б уникнути.

Згідно зі звітом, результати дослідження виявилися на 11% кращими, ніж моделі, які традиційно використовуються страховиками для прогнозування смерті людини.

Унаслідок російської атаки на Київ у ніч на 28 червня постраждало двоє людей. Найбільше пошкоджень зафіксовано в Дарницькому районі, де виникло кілька пожеж.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.