Вчені: ВІЛ більше не є смертельним вироком

ВІЛ-інфекція більше не вважається смертельною хворобою, а радше хронічним захворюванням, яке можна контролювати за допомогою сучасних медичних препаратів. Про це заявляють експерти, підкреслюючи, що нині людство переживає історичний момент у боротьбі з вірусом.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, з початку епідемії від захворювань, пов’язаних зі СНІДом, померли 42,3 мільйона людей. Проте розвиток медицини дозволив значно зменшити вплив вірусу на організм людини. Якщо у 1996 році очікувана тривалість життя ВІЛ-інфікованих складала лише 39 років, то вже у 2011 році вона зросла до 72 років — тобто дорівнювала показнику серед здорових людей.

Завдяки антиретровірусній терапії (АРТ) ВІЛ більше не є вироком. Препарати знижують кількість вірусу в крові до невизначуваного рівня, що не лише дозволяє пацієнтам жити повноцінним життям, а й унеможливлює передачу ВІЛ статевим шляхом. Водночас доступ до лікування залишається гострою соціальною та політичною проблемою, яка потребує вирішення на державному рівні.

Попри значний прогрес, виклики залишаються: епідемія триває, розробка вакцини не дала результатів, а нерівність у доступі до медичних послуг загострює ситуацію.

Президент США Дональд Трамп підписав указ щодо продажу квитків на концерти у Штатах. Однак найбільше уваги привернуло вбрання американського співака Кіда Рока, якого запросили тоді в Білий дім.

Вокаліст панк-гурту “Хейтспіч” Дмитро Однороженко повідомив, що вступив до лав Збройних сил України.

У Малайзії на трубопроводі Petronas – державна енергетична компанія – сталась масштабна пожежа, унаслідок якої постраждало щонайменше 63 особи.

Станом на вівторок, 1 квітня, кількість загиблих унаслідок найпотужнішого за століття землетрусу в М’янмі перевищила 2700 осіб.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що Росія продовжує порушувати домовленість про “енергетичне перемир’я”. Так, вранці росіяни вдарили по енергооб’єкту в Херсоні.