Вчені: ВІЛ більше не є смертельним вироком

ВІЛ-інфекція більше не вважається смертельною хворобою, а радше хронічним захворюванням, яке можна контролювати за допомогою сучасних медичних препаратів. Про це заявляють експерти, підкреслюючи, що нині людство переживає історичний момент у боротьбі з вірусом.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, з початку епідемії від захворювань, пов’язаних зі СНІДом, померли 42,3 мільйона людей. Проте розвиток медицини дозволив значно зменшити вплив вірусу на організм людини. Якщо у 1996 році очікувана тривалість життя ВІЛ-інфікованих складала лише 39 років, то вже у 2011 році вона зросла до 72 років — тобто дорівнювала показнику серед здорових людей.

Завдяки антиретровірусній терапії (АРТ) ВІЛ більше не є вироком. Препарати знижують кількість вірусу в крові до невизначуваного рівня, що не лише дозволяє пацієнтам жити повноцінним життям, а й унеможливлює передачу ВІЛ статевим шляхом. Водночас доступ до лікування залишається гострою соціальною та політичною проблемою, яка потребує вирішення на державному рівні.

Попри значний прогрес, виклики залишаються: епідемія триває, розробка вакцини не дала результатів, а нерівність у доступі до медичних послуг загострює ситуацію.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.

Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.