Вчені встановили, чому деякі собаки здатні пам’ятати імена – Independent

Джерело: Independent

Науковцям вдалося встановити, чому деякі собаки здатні запам’ятовувати імена та різноманітні назви. Зокрема йдеться про унікальну групу собак, названу GWL, яка виявила неабиякий талант у цьому вмінні.

За словами вчених із Будапештського університету (ELTE), представники GWL можуть вивчити до 125 назв різноманітних об’єктів під час гри зі своїми власниками.

Як розповіли у виданні, проведено масштабний експеримент за участі респондентів 9 країн світу, який тривав протягом 5 років.

Власникам собак дали інструкцію: протестувати свою тварину на здатність запам’ятати назви під час гри з іграшками, зняти це на відео та надіслати команді вчених. У результаті у такий спосіб виявили 41 собаку для GWL групи.

“Відносно велика вибірка собак, задокументована в цьому дослідженні, допомагає нам визначити спільні характеристики, які мають ці собаки, що на крок наближує нас до розуміння природи їхньої унікальної здатності”, – заявив автор дослідження професор Адам Міклош.

При цьому дослідники зауважили, що більшу частину “здібних” собак (56%) склала порода бордер-колі. Окрім того, талант проявили собаки доволі “гламурних” порід: померанські шпиці, пекінеси, коргі, ши-тцу, пуделі та кілька змішаних порід.

Примітно, що ігрові сесії власників зі своїми собаками вказали на те, що, зазвичай, тварини спонтанно запам’ятовували назви іграшок, без окремих тренувань та примусу щось вивчити.

За словами доктора Клаудії Фугацца, тести на перевірку надсилали лише тим власникам собак, які ще до екзамену казали, що їхні собаки “явно мають талант та знають всі свої іграшки”.

Водночас фахівці зазначили, що переважна більшість власників, які брали участь в опитуванні, не мали професійного досвіду в дресируванні собак. Тобто рівень досвіду власників у поводженні з собаками та їх дресируванні не впливав на здатність тварин вибирати правильні іграшки в момент, коли вони чули їхні імена.

“Коли ми проводили тест із собаками, середня кількість іграшок, відомих собакам, становила 29, але коли ми вже опублікували результати, виявилося, що понад 50% собак вже розширили свій словниковий запас на більш ніж 100 назв іграшок”, – наголосили автори дослідження.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.