Вчені зазнімкували розпад комети на три частини після зближення з Сонцем
Джерело: Space
Астрономи зафіксували розпад комети C/2025 K1 (ATLAS) на три великі фрагменти під час близького підходу до Сонця.
Комету відкрили у травні 2025 року. Протягом поступового наближення до Сонця вона нагрівалася, а замерзлі речовини в її ядрі набували газоподібної форми і утворювали оболонку, відому як кома. Внаслідок впливу сонячного вітру позаду C/2025 K1 (ATLAS) утворився характерний для комет хвіст.
Попри підвищення яскравості, комета не стала видимою неозброєним оком. Однак близьке зближення з Сонцем 8 жовтня спричинило серйозні зміни у структурі ядра, що призвело до подальшого розпаду.
Фрагментація була зафіксована 11-12 листопада астрономами за допомогою телескопа Коперник.
Дослідник Маццотта Епіфані повідомив, що два фрагменти мають схожу величину та яскравість, а відстань між ними становить приблизно 2 000 км. Він також зазначив про можливу наявність третього, меншого і тьмянішого фрагмента поряд із парою.
Комета C/2025 K1 (ATLAS), як вважають, походить з віддаленої частини Сонячної системи, відомої як пояс Койпера. Це може бути її перший прольот у внутрішню Сонячну систему, що робить її дослідження цінним для вивчення складу первинної планетарної туманності.
У Силах спеціальних операцій ЗСУ повідомили про знищення залізничного мосту через Північнокримський канал, у тимчасово окупованому Криму, поблизу села Роздольне.
Пентагон повідомив американським сенаторам про потребу приблизно у $80 млрд додаткового фінансування, значна частина якого пов’язана з витратами на війну США проти Ірану.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко заявила, що очолить українську делегацію на конференції з відновлення України у польському Гданську. Раніше медіа повідомили, що президент Володимир Зеленський відмовився їхати туди після загострення відносин.
Президент США Дональд Трамп заявив, що американські автовиробники Ford і General Motors спільно з іншими компаніями можуть найближчим часом долучитися до виробництва озброєння для потреб армії.
У Нікополі Дніпропетровської області російські війська завдали удару по рятувальниках ДСНС, які ліквідовували наслідки попереднього обстрілу.