Велика Британія інвестує $273 млн в розробку комп’ютера зі штучним інтелектом

Джерело: CNBC

Уряд Великої Британії повідомив про інвестування 225 мільйонів фунтів стерлінгів (273 мільйони доларів США) у розробку комп’ютера на основі штучного інтелекту.

Як розповіли у виданні, Брістольський університет планує створити комп’ютер під назвою Isambard-AI на честь британського інженера XIX століття Ізамбарда Брунеля.

В уряді прогнозують, що Isambard-AI буде найдосконалішим комп’ютером у Великій Британії.

Зазначається, що комп’ютер буде оснащено 5448 суперчипами GH200 Grace Hopper, потужними ШІ-чипами, виготовленими американським напівпровідниковим гігантом Nvidia.

При цьому вказано, що американський ІТ-гігант Hewlett Packard Enterprise допоможе у розробці комп’ютера, щоб згодом під’єднати його до нещодавно анонсованого суперкомп’ютера Dawn від Кембриджського університету.

Цей комп’ютер, створений компанією Dell спільно з британською компанією StackPC, буде працювати на більш ніж 1000 чипах від Intel, які використовують водяне охолодження для зниження енергоспоживання.

За попередніми оцінками, він почне працювати в найближчі два місяці.

“Уряд Великої Британії сподівається, що два об’єднані суперкомп’ютери досягнуть прориву в термоядерній енергетиці, охороні здоров’я та моделюванні клімату”, – йдеться в матеріалі.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.