Велика Британія інвестує у виробництво ядерного палива, аби витіснити РФ зі світового ринку

Джерело: пресслужба уряду Великої Британії

Велика Британія має намір інвестувати близько 380 мільйонів доларів для власного виробництва високопробного низькозбагаченого уранового палива (HALEU) для ядерних реакторів. Уряд країни планує “витіснити путінську Росію зі світового ринку”.

Зазначається, що Велика Британія стане першою країною в Європі, яка запустить високотехнологічну програму ядерного палива HALEU, посиливши постачання для нових ядерних проектів і витіснивши РФ із глобальних енергетичних ринків.

Планується, що інвестиції допоможуть виробити до 24 ГВт атомної енергії до 2050 року, що становить чверть споживання електроенергії Великої Британії. Програма передбачає виробництво збагаченого урану, необхідного для реакторів наступного покоління.

Запуск програми HALEU дозволить Великій Британії забезпечувати світ спеціальним ядерним паливом і ще більше ізолювати путінську Росію, — зазначили у повідомленні.

Додаткові майже 13 млн доларів уряд спрямує на дослідження в галузі інших видів сучасного ядерного палива.

Наразі цей вид палива виробляється лише у США та РФ.

  • Велика Британія засудила рішення Росії використати балістичні ракети, отримані з Північної Кореї, під час недавніх нападів на Україну.
  • Армія США відновлює виробництво гаубиці M777 після того, як її інтенсивне використання українськими силами викликало новий попит на велику гармату, останнє замовлення на яку було зроблено п’ять років тому.
  • Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс оголосив, що Велика Британія відправить в Україну близько 200 ракет ППО британського виробництва для захисту цивільного населення та інфраструктури.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.

Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.