Велика Британія успішно випробувала нову мікрохвильову зброю для боротьби з БпЛА

Джерело: Financial Times
Міністерство оборони Великої Британії успішно випробувало новий тип електронної зброї для боротьби з безпілотниками.
“RapidDestroyer” розроблений консорціумом на чолі з французьким оборонним конгломератом Thales і високочастотне радіовипромінювання, щоб виводити з ладу або “підсмажувати” електроніку безпілотників на відстані.
Два рої з восьми дронів нейтралізували за допомогою цієї зброї під час нещодавнього випробування, оголосило в четвер Міністерство оборони, тоді як “в рамках проєкту за допомогою цієї зброї було відстежено, атаковано і знищено понад 100 безпілотників протягом усіх випробувань”.
Технологія все ще перебуває на ранніх стадіях: “RapidDestroyer” перевозиться на кузові бортової вантажівки і потребує великої кількості енергії.
Американський аналог, Tactical High-power Operational Responder (THOR), розроблений ВПС США і низкою приватних компаній, має розмір транспортного контейнера. Серед інших аналогів виділяють Leonidas, розроблений технологічною компанією Epirus для ВМС США та призначений для використання на борту кораблів.
Численні маленькі і дешеві безпілотники є складною мішенню для наявних засобів протидії, які можуть вражати лише одну ціль за раз і можуть бути дорогими. Нова технологія електромагнітної зброї випускає широкий промінь енергії, який є відносно дешевим і здатний знищити кілька безпілотників одночасно.
Експерти кажуть, що це робить зброю ефективною проти рою безпілотників, хоча її невибірковий характер робить її менш придатною для захисту інфраструктури, наприклад, аеропорту.
“Потужні мікрохвильові системи потенційно є дуже ефективним інструментом для захисту від великої кількості [дронів] і, можливо, крилатих ракет, за умови, що їх широкий радіус дії не створює більше проблем, ніж вирішує”, – сказав Джастін Бронк з Королівського інституту об’єднаних служб в Лондоні.
Він вказав, що за певних обставин — на базах в пустелі, на лінії фронту чи на військових кораблях в морі, “де вас не дуже турбує те, що рухається в напрямку ворога” — така зброя пропонує значне збільшення можливостей протидії безпілотникам, але це не універсальне рішення.
Крім того, ця технологія спрямована і на протиракетну оборону. ВМС США оголосили, що у 2026 році проведуть випробування потужної мікрохвильової зброї під назвою Project Meteor, яка здатна збивати протикорабельні балістичні ракети, що швидко рухаються.
- Командувач Сил безпілотних систем генерал-майор Вадим Сухаревський представив випробування української лазерної системи “Тризуб”. Демонстрація відбулася під час конференції “Європейська оборонна індустрія: перспективи співпраці з українським ОПК”.
14 травня, у День пам’яті українців, котрі рятували євреїв під час Другої світової війни, Головний рабин України Моше Реувен Асман висловив глибоку вдячність усім, хто проявив людяність. Він наголосив, що українці не відвернулися від євреїв у найстрашніші часи.
Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.
Гендиректор компанії Tesla Ілон Маск показав робота-гуманоїда під назвою Optimus, який вміє танцювати.
14 травня президент Володимир Зеленський призначив послом України у Туреччині журналіста Нарімана Джелялова, котрий звільнили з російського полону після майже трьох років неволі.
Внаслідок ракетного удару по Сумській громаді загинуло троє людей.