Велика Британія виконуватиме ордер МКС на арешт Нетаньягу
Джерело: Sky News
Велика Британія виконає ордер Міжнародного кримінального суду на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, якщо він відвідає Сполучене Королівство.
“Велика Британія завжди дотримуватиметься своїх юридичних зобов’язань, встановлених внутрішнім законодавством та міжнародним правом”, – сказав речник глави британського уряду.
При цьому речник додав, що раніше Велика Британія нікого не арештовувала за ордером МКС, оскільки країну не відвідували особи, розшукувані міжнародним судом.
Таку ж заяву зробила і очільниця лейбористського комітету з іноземних справ у парламенті Емілі Торнберрі.
“Якщо Нетаньягу приїде у Велику Британію, наше зобов’язання, відповідно до Римської конвенції заключатиметься у його арешті по ордеру МКС. Насправді це не питання того, чи повинні ми це робити. Ми це зобов’язані робити, бо є членами МКС”, – сказала вона.
Раніше Ірландія, Франція та Італія також дали зрозуміти, що арештують Нетаньягу, якщо він відвідає їхні країни. У Німеччині заявили, що ухвалять рішення, якщо Нетаньягу приїде до ФРН.
МКС 21 листопада видав ордери на арешт Нетаньягу та ексміністра оборони Ізраїлю Йоава Галланта через війну у Газі.
Ізраїль та США засудили рішення МКС, тоді як глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель сказав, що ордер не є політичним і всі члени ЄС повинні поважати і виконувати рішення суду.
Варто зауважити, що серед членів ЄС немає єдності щодо війни Ізраїля проти ХАМАС у Газі. До прикладу, Угорщина і Чехія підтримують Ізраїль, тоді як Іспанія та Ірландія наголошують на підтримці палестинців.
- У канадському МЗС заявили, що дотримуватимуться ордера Міжнародного кримінального суду (МКС) на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу.
- Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що не виконуватиме ордер Міжнародного кримінального суду щодо арешту прем’єр-міністра Ізраїля Біньяміна Нетаньягу та запросив його з візитом.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.