Велика Британія виконуватиме ордер МКС на арешт Нетаньягу
Джерело: Sky News
Велика Британія виконає ордер Міжнародного кримінального суду на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, якщо він відвідає Сполучене Королівство.
“Велика Британія завжди дотримуватиметься своїх юридичних зобов’язань, встановлених внутрішнім законодавством та міжнародним правом”, – сказав речник глави британського уряду.
При цьому речник додав, що раніше Велика Британія нікого не арештовувала за ордером МКС, оскільки країну не відвідували особи, розшукувані міжнародним судом.
Таку ж заяву зробила і очільниця лейбористського комітету з іноземних справ у парламенті Емілі Торнберрі.
“Якщо Нетаньягу приїде у Велику Британію, наше зобов’язання, відповідно до Римської конвенції заключатиметься у його арешті по ордеру МКС. Насправді це не питання того, чи повинні ми це робити. Ми це зобов’язані робити, бо є членами МКС”, – сказала вона.
Раніше Ірландія, Франція та Італія також дали зрозуміти, що арештують Нетаньягу, якщо він відвідає їхні країни. У Німеччині заявили, що ухвалять рішення, якщо Нетаньягу приїде до ФРН.
МКС 21 листопада видав ордери на арешт Нетаньягу та ексміністра оборони Ізраїлю Йоава Галланта через війну у Газі.
Ізраїль та США засудили рішення МКС, тоді як глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель сказав, що ордер не є політичним і всі члени ЄС повинні поважати і виконувати рішення суду.
Варто зауважити, що серед членів ЄС немає єдності щодо війни Ізраїля проти ХАМАС у Газі. До прикладу, Угорщина і Чехія підтримують Ізраїль, тоді як Іспанія та Ірландія наголошують на підтримці палестинців.
- У канадському МЗС заявили, що дотримуватимуться ордера Міжнародного кримінального суду (МКС) на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу.
- Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що не виконуватиме ордер Міжнародного кримінального суду щодо арешту прем’єр-міністра Ізраїля Біньяміна Нетаньягу та запросив його з візитом.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.