«Велике перезавантаження уряду»: Арахамія заявив, що Рада замінить понад 50% міністрів
Джерело: Давид Арахамія
Голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив у вівторок, 3 вересня, що цього тижня можна очікувати “великого перезавантаження уряду”.
“Як і обіцяли, велике перезавантаження уряду вже можна очікувати цього тижня. Більше 50% штатної чисельності КМУ зазнають змін. Завтра нас чекає день звільнень, а післязавтра – день призначень. Остаточний перелік буде визначено на засіданні фракції 4 вересня. Прохання слідкувати тільки за офіційними новинами”, – написав Арахамія.
Сьогодні ж до Верховної Ради надійшли заяви про відставку одразу від кількох посадовців.
Так, написали заяви три міністри: Олександр Камишін (стратегічні галузі промисловості), Денис Малюська (юстиція) та Руслан Стрілець (екології). Також заяву подав голова Фонду держмайна Віталій Коваль.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що ці заяви розглянуть на найближчих пленарних засіданнях.
- Незалежні члени Наглядової ради “Укренерго” Данієль Доббені та Педер Андреасен подають у відставку через дострокове звільнення керівника “Укренерго” Володимира Кудрицького. Вони вважають це рішення є політично вмотивованим.
- 30 серпня, президент України Володимир Зеленський опублікував Указ №600/2024, в якому наказав звільнити генерал-лейтенанта Миколу Олещука з посади командувача Повітряних Сил Збройних Сил України.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.