Верховна Рада спростила процедуру перетину кордону для вантажних поїздів між Україною та Молдовою

Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Сьогодні, 24 серпня, Верховна Рада України ратифікувала внесення змін до угоди між урядом України та урядом Республіки Молдова про діяльність залізничного транспорту.

Ухвалені зміни дозволять здійснювати транзитні перевезення на дільниці Етулія (Молдова) – Рені (Україна) – Джурджулешти (Молдова), без тридобової зупинки у Рені. Це стосуватиметься рухомого складу всіх форм власності та вантажів, які прямують зі станцій Республіки Молдова та України або транзитом через їх території в напрямку молдовського Джурджулешти та румунського Галац-Ларга.

За словами очільника Мінінфраструктури Олександра Кубракова, ці зміни дають можливість значно прискорити та збільшити залізничні вантажоперевезення між Україною та Молдовою, а також суттєво підвищити експортний потенціал портів Дунайського кластеру.

Ухвалені зміни також сприятимуть збільшенню пропускної спроможності пунктів пропуску Фрікацей–Етулія та Рені–Джурджулешти.

Довідково. Наприкінці липня філія “Центр транспортної логістики” “Укрзалізниці” та Молдовський залізничний оператор Calea Ferată din Moldova (CFM) уклали договір, завдяки якому “Укрзалізниця” зможе надавати послуги з організації перевезень вантажів транзитом територією Молдови в усіх напрямках.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

В Україні чоловіка вперше обмежили у праві керувати транспортним засобом через недотримання правил військового обліку. Таке рішення ухвалив Кузнецовський міський суд Рівненської області 22 січня.

Генеральний штаб ЗСУ підтвердив ураження нафтопереробного заводу в Краснодарському краї РФ.

Служба безпеки спільно з Нацполіцією затримали російських агентів, які підірвали вибухівку поблизу ТЦК у Павлограді (Дніпропетровщина) 2 лютого.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) оголосило про відправлення у відпустку більшості своїх співробітників по всьому світу. Виняток становитимуть лише ті, хто виконує критично важливі функції, а також представники керівництва та спеціальних програм.