Верховна Рада спростила процедуру перетину кордону для вантажних поїздів між Україною та Молдовою
Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
Сьогодні, 24 серпня, Верховна Рада України ратифікувала внесення змін до угоди між урядом України та урядом Республіки Молдова про діяльність залізничного транспорту.
Ухвалені зміни дозволять здійснювати транзитні перевезення на дільниці Етулія (Молдова) – Рені (Україна) – Джурджулешти (Молдова), без тридобової зупинки у Рені. Це стосуватиметься рухомого складу всіх форм власності та вантажів, які прямують зі станцій Республіки Молдова та України або транзитом через їх території в напрямку молдовського Джурджулешти та румунського Галац-Ларга.
За словами очільника Мінінфраструктури Олександра Кубракова, ці зміни дають можливість значно прискорити та збільшити залізничні вантажоперевезення між Україною та Молдовою, а також суттєво підвищити експортний потенціал портів Дунайського кластеру.
Ухвалені зміни також сприятимуть збільшенню пропускної спроможності пунктів пропуску Фрікацей–Етулія та Рені–Джурджулешти.
Довідково. Наприкінці липня філія “Центр транспортної логістики” “Укрзалізниці” та Молдовський залізничний оператор Calea Ferată din Moldova (CFM) уклали договір, завдяки якому “Укрзалізниця” зможе надавати послуги з організації перевезень вантажів транзитом територією Молдови в усіх напрямках.
- Під час зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка та міністра енергетики Республіки Молдова Віктора Парлікова у Києві йшлося про те, що Україна і Молдова прискорять інтеграцію з європейським ринком електроенергії.
- Прем’єр-міністри України та Молдови, під час зустрічі у Києві, домовились розвивати спільний контроль на державному кордоні.
- У межах робочого візиту до Греції та участі в саміті Україна – Балкани Володимир Зеленський провів переговори із президенткою Республіки Молдова Маєю Санду.
Сьогодні, 28 липня, в Україні вперше відзначають День скорботи і вшанування памʼяті тих, хто загинув у полоні, був закатований або страчений російськими окупантами. Дата невипадкова – у ніч з 28 на 29 липня 2022 року Росія вчинила один з найбільш жорстоких воєнних злочинів, обстрілявши колонію в окупованій Оленівці, де утримували українських військовополонених. У результаті загинули десятки оборонців “Азовсталі”. Влада, армія та силові структури заявляють: памʼятаємо, не пробачимо – і вимагаємо справедливості.
Російські війська нещодавно просунулися на кілька кілометрів на північний схід від Сіверська, здійснивши посилений механізований штурм ротою техніки. За даними Інституту вивчення війни, йдеться про одну з найбільших атак на цьому напрямку за останній час.
У неділю, 28 липня, у Львові відбулося прощання з народним депутатом IX скликання Ярославом Рущишиним, який загинув у ДТП на Івано-Франківщині ввечері 24 липня. Церемонія поховання розпочалася о 10:30 у храмі Святої Софії-Премудрості Божої на території Українського католицького університету.
У понеділок вранці невідомий безпілотник, імовірно з території Білорусі, перетнув повітряний простір Литви. Його востаннє бачили поблизу Вільнюса на висоті близько 200 метрів. Про це повідомив представник Національного центру кризового управління Дарюс Бута.
На Волині Служба безпеки України затримала агента білоруського КДБ, який шпигував за українськими військовими поблизу північного кордону. За даними слідства, 24-річний місцевий мешканець, що не мав постійної роботи, шукав “легкі гроші” в Telegram і натрапив на пропозицію співпраці з білоруськими спецслужбами.